2017 Ev Dekorasyonu İçin Pantone'un Seçtiği Renkler

2016-12-30

2017 Ev Dekorasyonu İçin Pantone'un Seçtiği Renkler

Dünyaca ünlü renk kataloğu şirketi Pantone, her sene olduğu gibi 2017’nin de favori renklerini belirledi. Pantone’a göre 2017 yılının rengi doğal yeşil, kendi verdikleri isimle “greenery”. Pantone yetkilileri, 2016 yılında yaşanan gerginliklere ve dünyanın yükselen stres seviyesine karşı 2017 yılının huzur dolu geçmesi için bu karara varmışlar.

Doğal yeşil, son zamanlarda moda defilelerinde sıkça karşımıza çıkıyordu. Ayrıca mobilya fuarlarında da yeşil renk kullanımı gözle görülür oranda artmıştı. Görünen o ki ev dekorasyonunda bu yıl yeşil tonlar hakim olacak.

Doğanın Huzurlu Atmosferini Evinize Taşıyın

2

Aşırı şehirleşme ve doğal alanların hiçe sayıldığı şehir planlamacılığı nedeniyle yaşam alanlarımızın renk tonlarını grileştirdik. 2017 Pantone yılın renginin yeşil olarak seçilmesinin nedenlerinden biri de bu. Moda ve ev dekorasyonunda yeşil rengin öne çıkmasıyla birlikte sosyal sorumluluk bilincinin artması ve doğal hayata saygının 2017 yılında yükselişe geçmesi bekleniyor.

Yeşil Renk Tüm Dünyayı Saracak

5

Pantone; yılın rengini belirlerken sosyal medyayı, modayı ve teknolojik gelişimleri takip ederek kararını veriyor. Pantone Renk Direktörü Leatrice Eiseman şu sözlerle yeşil rengin önemini belirtiyor:

“Nasıl bir dünyada yaşadığımızı biliyoruz, çok stresli ve çok gergin. Yeşil, umudun ve doğayla olan bağımızın rengi. Yeşil renk; canlanmayı, arınmayı ve yenilenmeyi ifade ediyor.”

Ev Dekorasyonunda Yeşil Tonlar

3

Ev dekorasyon fikirleri bakınıyorsanız ve 2017 yılı dekorasyon trendlerine uyumlu olmak istiyorsanız yeşil rengi ön plana çıkarmanız gerekiyor. Mobilya seçimlerinizde ya da duvarlarınızda yeşil tonlar, evinizde huzurlu bir atmosfer ile geleceğe sakin ve güvenli bir şekilde bakmanızı sağlayacak.

2017 Ev Dekorasyonunda Moda Renk: Greenery

1

Greenery rengi, sarı ve yeşilin tonlarından oluşuyor. Sarı tonlar, evinizin atmosferine heyecan ve enerji katarken yeşil tonlar ise dinlendirici etkisiyle yuvanıza huzurlu bir ortam kazandırıyor.

Ev dekorasyon önerileri için de size bir tüyo verelim: Yeşil tonlarda mobilyalar, sarı tonlarda kırlentlerle oldukça hoş bir uyum sağlıyor.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.