2017-12-27

2018'de Sıklıkla Göreceğimiz Dekorasyon Trendleri

2018, yaşam alanlarınızı rengârenk kılacak ev dekorasyonu trendleri ile geliyor! Evinizi yepyeni bir çehreye kavuşturacak olan 2018 ev dekorasyonu trendlerinde dikkat çekici desenler ve renkler, parlak detaylar bol bol yer alacak. 2018’in sadece takvimlerde kalmaması ve evinizde de kendini hissettirebilmesi için uygulamanız gerekenleri sizin için derledik.

Lavanta Hafifliği

Ev dekorasyonunda parlak pembe tonları, 2017 yılında sıklıkla karşımıza çıktı. 2018 yılında ise pembe tonlarının tahtını lavanta rengi devralıyor. Üstelik, tıpkı pembe tonlarını olduğu gibi, lavanta rengini de, yatak odasından salona kadar evinizin pek çok alanında kullanmanız mümkün. Perdeleriniz, koltuklarınız ya da yatak örtüleriniz… Bu trendi nerede kullanmak istediğiniz tamamen size kalmış. Ancak ne şekilde olursa olsun, bu rengin evinizde ferahlık sunacağı ve evinize modern bir görünüm kazandıracağı kesin.

Elveda Üçgen, Merhaba Yuvarlak

Uzun süredir ev dekorasyonuna renk katan detaylardan biri olan geometrik desenler, bu yıl yuvarlak biçimlerle ön plana çıkıyor. İşte tam da bu nedenle, artık evlerde üçgen desenli yastıklar ya da avizelerden çok, yuvarlak detaylarla karşılaşacağız gibi görünüyor. Bu hareketli desenlere evinizde yer vermeyi düşünüyorsanız duvar kağıdı, minder ya da koltuk şalı oldukça ideal. Yuvarlak desenleri daha iddialı bir şekilde kullanmak isterseniz de puantiye desenli perdeler ya da yatak örtüleri tam size göre!

Pirinç Detaylar

Son dönemde, gümüşi detaylar özellikle mutfak ve banyo aksesuarlarında dikkat çekiyordu. 2018 ile birlikte, bu gümüşi hava yerini altın görünümlü pirinç kaplamalara bırakıyor. Çok daha zarif ve yalın bir görünüm sunan bu detaylar, çoğunlukla paslanmaz şekilde üretiliyor ve herhangi bir renk değişikliğine maruz kalmıyor.

Doğaya Dönüş

Steril ve minimal atmosferler, 2018 itibariyle yerini; ahşap, bambu ya da kireç taşı gibi, hem dokusu hem de görselliğiyle doğayı hissettiren detaylara bırakıyor. Bu trendi çiçekler yardımıyla daha doğal bir hale getirebilmeniz ise işten bile değil. Hangi alanda hangi bitkiye yer verebileceğiniz konusunda bir yardıma ihtiyacınız varsa “Odalara Göre Bitki Seçme Rehberi” yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Canlı ve Doğal Renkler

Kırmızı, açık sarı, mercan mavisi… Bu gibi canlı renkler, geçmişte büyük cesaret istiyor ve genellikle ufak birer dekorasyon unsuru olarak tercih ediliyordu. 2018’de ise durum farklı; canlı renkler evlerimizde kendilerine daha çok yer buluyor. Bu dikkat çekici renklerin yanı sıra, yine son dönemin popüler renklerinden olan yeşil ve toprak tonları gibi doğal renkler de 2018’de iddiasını sürdürüyor.

Şık ve Hafif: Kadife

Kadife, giyim dünyasında olduğu gibi, 2018 ev dekorasyonunda da dikkat çekici trendlerden. Temizliği zor olması nedeniyle, mobilyalardan ziyade puf ya da minder gibi ufak detaylarda yer verebileceğiniz kadifelerin en çok tercih edilecek renklerinden birisi ise lacivert olacak gibi görülüyor. Siz bu kadar iddialı bir görünüme hazır değilseniz, açık gri ya da krem rengi gibi alternatiflere göz atabilirsiniz.

Sanat ile Zanaat Arası Bir Yerde

Peki ya; masa, sandalye ve avize gibi detaylar? Onlarda da doğallık başrolde! Keskin, temiz ve soyut formlar yerine; işçiliği kuvvetli, doğal malzemelerle hazırlanmış ve çoğunlukla el yapımı olan mobilyalar dikkat çekiyor.

Avizeler için de durum pek farklı değil. Işıklandırmaların ev dekorasyonu bazında büyük önem kazanacağı, hem iddialı hem de doğal modellerin öne çıkacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.