2017-07-11

2018’in Trend Olması Muhtemel Pantone Renkleri

Kendi dış görünüşümüze ne kadar önem veriyor ve modayı takip ediyorsak evimizin dekorasyonu için de yenilikleri aynı şekilde takip ediyoruz. Bu konuda yararlandığımız kaynaklardan biri de Pantone katalogları içerisinde yer alan Pantone renkleri. Ev dekorasyonunda söz sahibi olacak 2018 Pantone katalogları da henüz 2017 yılının sonuna gelmeden çıkmaya başladı. Uluslararası Ev ve Ev Eşyaları Fuarı’nda tanıtılan 8 farklı Pantone paleti içerisindeki renklerin 2018 yılının Pantone rengi olması oldukça muhtemel. İşte fuarda tanıtılan ve 2018 yılında her alanda bol bol kullanacağız gibi görünen yeni Pantone paletleri:

Verdure

Bitkilerden ve meyvelerden esinlenerek üretilmiş olan Verdure paleti, doğal ve bir o kadar da dikkat çekici renklere sahip. Yeşil, açık lila, gök mavisi ve mor gibi renk seçeneklerine sahip olan Verdure, yalnızca 2018 yılında değil uzun yıllar boyunca kullanmak isteyeceğiniz renklerden oluşuyor.

Playful

Playful

Evinize renk ve eğlence katmak istiyorsanız Playful paleti ciddiye almanız gereken bir katalog. Minion sarısı, yeşil parlama gibi alışılmışın dışında kulağa hoş gelen renk adlarına sahip Pantone 2018 Playful paleti, özellikle çocuk odaları için oldukça eğlenceli dekorasyonlar yapmanıza yardımcı olabilir.

Discretion

Discretion

Çoğunlukla mor ve pembe tonlarından oluşturulmuş Discretion paleti, dikkat çekici olmasına rağmen bir o kadar da sade renkleri bir araya getiriyor. Tablo ya da biblo olarak evinizde ve ofisinizde bu Pantone renklerine yer vermek isteyebilirsiniz.

Tech-Nique

tech_nique

Teknolojiden yararlanılarak oluşturulmuş bir katalog olduğu söylenen Tech-Nique paleti; turkuaz, pembe, mor gibi iddialı ve ev dekorasyonunda yoğun bir şekilde kullanılamayacak renklerin yanında parlak beyaz gibi dengeleyici renkleri de barındırıyor.

Far-Fetched

Far-Fetched

Pantone’nin Genel Müdürü Eiseman’e göre pek çok farklı kültürü içerisinde barındıran ve kültürlere dokunan bir palet olan Far-Fetched paleti; turuncu, pembe, sütlü kahve, gri gibi birbirinden farklı renkleri bir araya getiriyor. Ev dekorasyonunda tamamının kullanılması kolay olmayan bu katalog, hayal gücünü epey zorlayacak gibi duruyor.

Resourceful

Mavi ve turuncu tonlarını bir araya getiren Resourceful paleti de 2018 yılının en iddialı kabul edilen Pantone renk paletleri arasında yer alıyor. Bu durumda sıcak ve soğuk renkleri bir arada sunmasının etkisinin büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Intricacy

Intricacy

Bu paletin adının Türkçe anlamı “karmaşıklık”. Adından da belli olduğu gibi birbirinden bağımsız pek çok renk tonunu buluşturan bir palet Intricacy paleti. Sarı ve bordo gibi renklerin dikkat çektiği katalogda yeni favori renginiz olabilecek metalik alternatiflerini de burada bulabileceksiniz.

Intensity

Hepsi birbirinden güzel renklerden oluşan Intensity paleti, içerisindeki tüm renkleri farklı odaların dekorasyonunda kullanabileceğiniz kadar hoş ve kullanışlı. Farklı renk seçeneklerinin en hoş tonlarını bir araya getiren bu palet, yılın en çok tercih edilecek paleti olmaya aday.

2018 yılının Pantone renginin bu kataloglar içerisinden seçileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Eğer 2017 Pantone rengi olan greenery’i kullandığınız gibi önümüzdeki yıl evinizin dekorasyonunu Pantone yeni 2018 katalogları içerisinden yapmak istiyorsanız renklerin sizde uyandıracağı psikolojik etkilere de dikkat etmenizi öneririz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.