2021 Pantone Renkleri ile Dekorasyon Trendlerini Yakalayın

2020-11-05

2021 Pantone Renkleri ile Dekorasyon Trendlerini Yakalayın

Pantone Renk Enstitüsü, 2000 yılından bu yana her sene yılın rengini seçiyor. Yılın rengini seçmek için her yıl farklı Avrupa başkentinde toplanan komitede, farklı ülkelerin temsilcileri bulunuyor. Bu temsilciler, dünyanın güncel durumunu, trendleri, insanların genel psikolojisini, ihtiyaçlarını ve alışkanlıklarını baz alarak bir sonraki yılın rengini belirliyor.

2021 Pantone yılın rengi ise ultimate grey (nihai gri) ve illuminating (aydınlık sarı) olarak belirlendi! Zor geçen 2020 yılından sonra dayanıklılığı, sakinliği ve güneşli günleri yani umudu ve iyimserliği simgeleyen bu renkler, 2021’in yeni teması oldu. Şimdiden içimize umut aşılayan bu renkler, kendini dekorasyon trendlerinde de göstermeye başladı. 

Siz de evinizin dekorasyonunu 2021 Pantone renklerine ve atmosferine uygun olarak değiştirmek istiyorsanız tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Duvar Renklerinde Grinin Cazibesiyle Tanışın

Bir evin atmosferinde değişiklik yapmak istendiğinde genellikle akla ilk gelen şeylerden biri duvar rengi olur. Duvarları yeniden boyatmak, evin bize hissettirdiklerini değiştirir. Örneğin ultimate grey yani nihai gri, nötr ve sakin bir renk olmasıyla geniş alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Oturma odası, salon gibi sıklıkla vakit geçirilen iç mekânları dingin bir griye boyadığınız takdirde göz yormayan ferah bir alan elde edebilirsiniz. Üstelik gri, 2021’nin diğer rengi olan illuminating yani aydınlık sarıyla harika bir uyum oluşturur.

Detaylarda Gri ve Sarının Uyumunu Kullanın

Gri ile sarı uyumunu bilmeyen yoktur! Geniş alanlarda nötr ve uyumlu bir renk olan griyi kullanmanız halinde ortamın enerjisini arttırmak için vurgu rengi olarak bu aydınlık sarıyı tercih edebilirsiniz. Örneğin gri bir duvara içinde açık sarı olan bir tablo yerleştirmek ya da gri mutfak dolaplarınız varsa mutfak tezgahında sarı bir ekmek kızartma makinesi kullanmak, 2021 Pantone renklerine uygun, trend bir dekorasyon oluşturmanızı sağlayacaktır.

Kontrast Oluşturarak Evin Enerjisini Güçlendirin

Kontrast oluşturmak; temel olarak birbirini tamamlayan renklerde, parlaklığı ve zıtlığı öne çıkarmak demektir. Yani bir renk daha hafif kalırken diğerinin tonunu yükseltmeyi ve bu sayede görselliği güçlendirmeyi ifade eder. Gri de genel olarak kontrast yakalamak için ideal renklerden biridir. Örneğin gri ve beyaz tonlarının baskın olduğu nötr bir yatak odasında yatağın üstündeki dekoratif yastıkları sarı renkte kullanmak, o odada kontrast oluşturmanızı sağlar. Böylelikle dekorasyon çok daha güçlü ve dikkat çekici görünür.

Sarının Sonsuz Enerjisiyle Tanışın

Bildiğimiz gibi sarı, güneşin rengidir. Yani çok güçlü ve insan psikolojisine iyi gelen bir enerjiye sahiptir. Dingin bir atmosferin yanı sıra güneşten ilham alan bir enerjiyle yaşamak istiyorsanız sarıyı çok daha baskın bir şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin kanepenin yanında yer alan tekli koltuklarda, halıda ya da bazı duvarlarda sarıyı tercih etmeniz, evinizin ruhunu bir anda değiştirecektir. Aynı şekilde perde ya da masa örtüsü gibi ev tekstili ürünlerinde de sarı desenler tercih edip renk dengesini çok rahat bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Pantone 2021 renkleri ile 2021 ev dekorasyonu trendlerini yakalamanız için ipuçlarını sizinle paylaştık. Ayrıca renklerin gücüne inanıyor ve evinizde renkleri en doğru şekilde kullanmak istiyorsanız “60-30-10 Kuralı ile Evinizde Renk Uyumunu Yakalayın” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.