2017-06-01

Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

İster küçük ister büyük olsun fark etmez... Evlerimizin farklı bir enerjiye sahip olan ve bizi rahatlatan alanlarıdır balkonlar. Güzel hafta sonu kahvaltıları yaptığımız, akşamları günün yorgunluğunu atmak için çay içtiğimiz balkonları daha kullanışlı, hoş ve huzurlu hale getirmek için ise birkaç öneriden yararlanarak dekore etmek şart. Peki balkonunuzu daha çok sevmenizi ve orada daha çok zaman geçirmenizi sağlayacak balkon dekorasyon fikirleri nelerdir? Daha şık bir balkona sahip olabilmek için hangi balkon dekorasyon önerileri yardımcınız olabilir? Yazın keyfini balkonda çıkarmak isteyenler için balkon dekorasyonu nasıl yapılır, bir göz atalım.

Bitkilerden Yardım Alın

by
Renkli çiçekler ya da yemyeşil bitkiler kime huzur vermez ki? Balkon düzenlemesi sırasında hiç çekinmeden bitkilerden yardım alabilirsiniz. İçlerinde bitkilerinizin bulunduğu saksıları renkli kumaşlarla giydirebilir ve balkonunuzun daha enerjik bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bitkilere bakmanın zor olacağını sakın düşünmeyin, evdeki malzemelerle bitki bakımı oldukça kolay.

Balkon Duvarları Boş Kalmasın

Özellikle küçük balkon dekorasyonu için önerilere ihtiyaç duyuyorsanız şunu söylemek mümkün: Güzel bir balkon dekorasyonu için balkonun her yerinden yararlanabilirsiniz ve buna duvarlar da dahil! Sadece tablolarınızı değil, saksılarınızı da balkonunuzun duvarlarına asabilir ya da duvara monte edebileceğiniz raflara yerleştirebilirsiniz. Balkon çiçekleri, duvarlarda ayrı bir güzel duruyor. Bu sayede balkonunuz ayrı bir havaya bürünecek. Ayrıca balkonda duran bir ev merdiveniniz varsa her basamağında çiçeklere yer verip bu merdiveni de dekoratif olarak kullanabilirsiniz.

Portatif Masa ve Sandalyeler Kurtarıcıdır

pm
Balkon masası ve balkon sandalyeleri, balkonda daha fazla zaman geçirebilmeniz için gerekli olan balkon dekorasyon ürünleri arasında. Balkonunuz küçük ise açılır-kapanır özellikli masalar ve sandalyelerden yararlanabilirsiniz, fakat balkonunuzun büyük olması da zaman zaman daha geniş bir alana ihtiyacınız olmayacağı anlamına gelmiyor. İstediğiniz zaman kapanıp kenara koyabileceğiniz balkon masa ve sandalyeleri size burada da aradığınız çözümü sunacak. Sandalyelere ek olarak dilerseniz renkli armut koltuklara ve minderlere de balkonunuzda yer verebilirsiniz. Bu arada küçük ve dekorasyonunuza uyum sağlayan renkteki bir kilimin de balkonunuzun havasını olumlu yönde değiştirebileceğini belirtelim.

Ekolojik Dekorasyon Modasından Yararlanın

Kullanılan ürünleri farklı bir amaca hizmet edebilecek şekilde yeniden kullanabilirsiniz. Günümüzde oldukça moda bir kavram olan ekolojik dekorasyon sayesinde konservelerin içine koyabileceğiniz renkli süs mumlarından saksılara ev olabilecek ahşap kasalara kadar pek çok ürünle balkonunuzu renklendirebilirsiniz. Hayal gücünüzün ne kadar geniş olduğunu herkes görsün!

Ege Yapı’nın yeni projesi Kordon İstanbul’un sadece konumu ve imkanları değil, dairelerinde bulunan balkonları da kendinizi özel hissetmenizi sağlayacak! Siz zevkinize uygun bir şekilde balkonunuzu dekore edin ve böylece huzuru evinizin her alanında bulun.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.