2017-04-20

Çalışma Odanızı Nasıl Dekore Etmelisiniz?

Çalışma odası evdeki ofisinizdir. Bu nedenle çalışma odası dekorasyonu, konsantrasyonunuzu dağıtmayacak bir şekilde yapılmalıdır. Çalışma odası hangi renk olmalı ve çalışma odası nasıl dizayn edilmeli gibi sorulara vereceğimiz cevaplar, verimli bir çalışma alanı oluşturmamıza yardımcı olacaktır. İşte, çalışma odası dekore ederken dikkat etmeniz gereken noktalar:

Dağınıklık Odaklanmanızı Engeller

Dağınık bir oda, dikkatinizi dağıtır ve veriminizi düşürür. Bu nedenle çalışma odanızdaki dağınıklığı ortadan kaldırmalısınız. Klasörler, bölmeli çekmeceler ve kitaplıklar, odanızı düzenlerken size bu konuda yardımcı olabilecek ürünler arasında.

Aydınlatma Oldukça Önemli

İmkanınız varsa güneş alan bir odayı çalışma alanınız haline getirin. Bu sayede çalışma verimliliğiniz daha da artacaktır. Eğer çalışma odanız çok ışık alan bir durumda değilse ya da karanlık bir odaysa aydınlatma konusuna ekstra bir özen göstermelisiniz. Gözünüzü yormayacak güçte beyaz renkli ışıkları, çalışma odanızın aydınlatması için kullanabilirsiniz. Beyaz renkli ışık, çalışma performansınızın artmasına yardımcı olacaktır.

Kullanacağınız Renklere Dikkat Edin

kullanacaginiz-renklere-dikkat-edin
Kimse çalışma odasında odaklanma sorunu yaşamak istemez. Çalışırken odaklanmanızı sağlayacak ve dikkatinizin dağılmasını engelleyecek olgulardan biri de çalışma odanızda kullanacağınız renklerdir. Siyah ve gri, odaklanmayı arttıran iki renktir. Bu nedenle çalışma odanızda bu iki rengi kullanabilirsiniz. Ancak siyah ve grinin fazla kullanımı kasvetli bir hava oluşturabileceğinden bu renkleri sarı ile birlikte kullanabilirsiniz. Sarı psikolojik olarak size enerji ve mutluluk verecektir.
Kırmızı ve kahverengi ise çalışma odanızda kesinlikle kullanmamanız gereken iki renk. Bu renkler dikkatinizi dağıtabilir ve veriminizi düşürebilir. Renklerin evinize getireceği huzurdan yararlanmak isterseniz de bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Az Eşya Her Zaman İyidir

Evinizin her alanında olduğu gibi çalışma odanızda da fazla eşya kullanımı, odanın küçük ve dağınık görünmesine neden olabilir. Çalışma masası, sandalye, kitaplık ve yeterli alana sahipseniz bir dinlenme koltuğu, odanızı dekore etmeniz için yeterli eşyalardır. Çalışma odası dizaynı için poster, afiş, fotoğraf ve çeşitli dekorasyon eşyalarını kullanmamanız ise çalışma veriminizi arttıracak bir karar olacaktır.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.