2018-07-22

Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Sizin de güzel bir çocuk odasına girdiğinizde yüzünüzde istemsiz bir tebessüm oluşuyor mu? İşte, o tebessümün nedeni hiç kuşkusuz çocuk odalarının evlerdeki en renkli alanlardan olması. Peki, çocuğunuzun sevebileceği bir çocuk odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Dekorasyon İçin İlk Adım: Tema Belirlemek

Hayata geçireceğiniz çocuk odası dekorasyonu, çocuğunuzun renkli dünyasını yansıtmalı. Bir tema belirlemek de bu yansıtmayı sağlamak için atabileceğiniz en doğru adım. Tema belirlerken çocuğunuzun sevdiği çizgi filmlerden yardım alabilir ya da deniz, uzay gibi uygulama açısından daha geniş temalardan yararlanabilirsiniz. Belirlediğiniz temayı; çocuk odası perdesi, halısı, nevresim takımı, duvar kâğıtları ve aydınlatma ürünlerinde yansıtabilirsiniz. Ayrıca çocuk odasında temaya uygun oyuncaklara yer vermek de dekorasyonu kuvvetlendirecek bir detay.

Sevdiği Renkleri Tercih Edin

Evinizi dekore ederken sevdiğiniz renklerden yardım alıyor ve zevkinize uygun mobilyalar tercih ediyorsunuz, değil mi? Cevabınızın “Evet” olduğunu biliyoruz. İşte, tam da bu nedenle çocuk odası dekorasyonunda söz sahibinin çocuğunuz olmasına izin vermelisiniz. Odada çocuğunuzun sevdiği renklere yer vermeli ve çocuk odası mobilyası alırken onun da fikrini sormalısınız.

Odada Fazla Eşyaya Yer Vermeyin, Güvenliği Göz Ardı Etmeyin

Çocuğunuzun odasında, kullanmayacağı hiçbir eşya olmamalı. Fazla eşya hem odanın daha küçük görünmesine hem de çocuğunuzun odası içerisinde kendisini özgür hissetmemesine neden olabilir. İhtiyaç olmayan bir eşyadansa odadaki uygun yerleri oyun alanına çevirebilir ve odayı çocuğunuz için daha verimli kılabilirsiniz. Ayrıca evin diğer alanlarında olduğu gibi çocuk odasındaki ucu sivri mobilyaların köşelerine de koruyucu takmalısınız. Bunun yanı sıra ihtiyaç olan mobilyaları duvara ya da zemine sabitlemek ve çocuğunuzun parmağının sıkışma ihtimaline karşı dolap kilitleri almak da yapabilecekleriniz arasında. Eğer çocuğunuz çok küçükse prizleri de güvenlik ürünleri ile kapatmalısınız. Tüm bu ürünleri çizgi film karakterli ya da renkli alarak çocuk odası dekorasyonuna minik katkılar sağlayabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu Kadar Önemli: Tavan Dekorasyonu

“Çocuk odası” dendiğinde büyük ihtimalle sizin de zihninizde rengârenk duvarları olan bir oda canlanıyor. Desenli duvar kâğıtları, canlı renklere sahip boyalar, posterler, fotoğraflar duvar dekorasyonu için oldukça önemli. Alanı daha canlı gösterme konusunda büyük görev üstlenen duvarların yanı sıra tavan dekorasyonunu da ihmal etmemelisiniz. Tavanları süslerken sticker’lardan ya da duvar kâğıtlarından yardım alabilirsiniz. Çocuk odası tavan dekorasyonu için bulutların ve fosforlu yıldız sticker’ların oldukça popüler seçimler olduğunu belirtelim.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.