Daha Şık: Banyo Dekorasyonunu Farklı Kılmak İçin 3 Öneri

2019-01-05

Daha Şık: Banyo Dekorasyonunu Farklı Kılmak İçin 3 Öneri

Banyo dekorasyonu,evin diğer alanlarına göre geri planda kalsa da bu durum, banyo tasarımının önemsiz olduğu anlamına gelmez! Eğer siz de banyonuza şık bir görünüm kazandırma zamanının geldiğini düşünüyorsanız daha fazla beklemenize gerek yok. Şimdi sıralayacağımız, banyonuzu şık ve farklı kılmanızı sağlayacak 3 fikirden yararlanabilirsiniz!

1. Aydınlatmanın Gücünden Yararlanın
Söz konusu banyo olduğunda aydınlatma ürünlerinin, alanın şıklığına olan etkisinin genellikle ikinci plana atıldığı ve sade bir tavan armatürü ya da plafonyer tercih edildiği bir gerçek. Oysa banyolar çoğunlukla, gün ışığından az yararlanılabilen alanlar oluyor ve bu durum da aydınlatmanın banyolar için çok daha önemli olmasını, kullanılan aydınlatma ürünlerinin daha çok dikkat çekici olmasını sağlıyor. Yani farklı aydınlatma ürünlerinden yardım alarak, alan dekorasyonunu daha şık kılabilirsiniz. Mesela banyo dekorasyon stilinize uygun olan sade bir avizenin yanı sıra aynanın iki yanına konumlandıracağınız duvar aplikleri ya da sarkıtlar ile de şık ve aynı zamanda farklı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

2. Farklı Alanlarda Kullandığınız Ürünleri Banyoya Taşıyın
Bu alanda yer verdiğiniz banyo mobilyaları ve banyo aksesuarları belli, değil mi? Eğer dikkat çekici ve farklı tarzda banyo dekorasyonu yapmak istiyorsanız banyoda konumlandıracağınız ürünlerde kendinizi sınırlandırmamaya dikkat etmelisiniz. Örneğin oturma odasında kullandığınız metal çerçeveli aynayı banyonuza taşıyabilir ya da evinizin herhangi bir odasında konumlandırdığınız nostaljik şifonyere banyonuzda da yer verebilirsiniz. Diğer bir deyişle özgür olabilirsiniz! Hatta dilerseniz mobilyaları boyayabilir, kulplarını değiştirebilir, banyo dekorasyonu kendin yap fikirlerini hayata geçirebilir ve banyo dekorasyonunu daha özel bir hale getirebilirsiniz.

3. 2019 Banyo Dekorasyonu Trendlerini Uygulayın
2019 banyo dekorasyonu özellikle mat siyah kullanımı ile dikkat çekiyor. Eğer banyo dolaplarını değiştirmek gibi bir fikriniz varsa tercihinizi mat siyahtan yana kullanabilirsiniz. Dolapların yanı sıra banyo fayanslarında da siyah, gri gibi koyu renkler tercih edebilirsiniz. Fakat bu noktada, alanı sıkıcı kılmamak için yapmanız gereken bir şey var: Siyahı açık bir renk ile kombinlemek! Bu doğrultuda dilerseniz banyo mobilyalarında son yıllarda oldukça popüler olan çift renk kullanımından yararlanabilir ya da fayanslarda farklı desen ve renkler kullanarak alanı daha renkli ve modern kılabilirsiniz. Örneğin duvarlarda ve zeminde farklı fayans modelleri kullanmanın yanı sıra duşakabinin bulunduğu bölgede de tercih ettiğiniz renk paletine uygun bir desen seçebilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.