2017-04-20

Ekoloji Dostu Ürünlerle Dekorasyon Modası

Moda genellikle giyim sektörüyle özdeşleşmiş bir tanım olsa da aslında hayatımızın hemen hemen her alanındaki dönemsel yeniliklere verdiğimiz bir isim. Ev dekorasyonu da sürekli değişim halinde olan, her dönem yeniliklerle karşımıza çıkan bir moda kavramı sayılabilir. Son yıllarda ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan bir tanım da ekolojik dekorasyon. Peki, bu dekorasyonu farklılaştıran, özel kılan nedir? Cevabını sizin için yazdık.

Ekoloji Nedir?

Ekolojik ev dekorasyonu hakkında bilgi vermeden önce “Ekoloji nedir?” sorusuna cevap verelim. Ekoloji hem canlıların kendi aralarındaki hem de çevreleri ile olan ilişki olarak tanımlanabilir. Çevre bilimi olarak da bilinir.
Günümüzde artan tüketim ve bunun çevre üzerindeki etkileri de ilişkimizi olumsuz yönde etkiliyor. Elimizde olanları çöpe atmak yerine değerlendirmek ve tüketimi ihtiyaçlarla sınırlamak, ekolojik düzenin daha olumlu bir yönde gelişmesini sağlayabilir.

Ekolojik Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Ekoloji dostu dekorasyon için öncelikle aydınlanma ve ısınma gibi ihtiyaçlarınızı elinizden geldiğince daha verimli şekilde karşılamalısınız. Bunun için evinizin daha çok güneş ışığı almasını sağlayacak bir tül seçebilir ya da evinizin yalıtımını yaparak ısınmak için daha az enerji harcamayı başarabilirsiniz. Su tüketimine dikkat ederek su kaynaklarının dengeli kullanılmasına katkı sunmak da mümkün.

Ekolojinin canlıların, yaşadıkları çevreyle ilişkisi olduğundan bahsetmiştik. Eğer ekolojik ev dekorasyonundan yanaysanız doğada yok olması uzun süren plastik materyalleri kullanmak yerine camdan yapılmış ürünleri tercih edebilirsiniz.

ekolojik-dekorasyon-nasil-yapilir

Geri dönüşüm, ekoloji ve ekolojik ev dekorasyonu için oldukça önemli bir kavramdır. Evinizde bulunan ürünleri atmak yerine onları kullanarak yeni eşyalar üretebilir ve evinizi bu şekilde dekore edebilirsiniz. Örneğin evde kullanılmayan fazla düğmelerle abajurlarınızı süsleyebilir, kullanmadığınız çatalları, küçük bir deformasyonun ardından, askı olarak monte edebilirsiniz. Teneke kutuları renklendirerek ve süsleyerek yapabileceğiniz saksılarla sehpalar da ekolojik ev dizaynı içerisinde oldukça şık duracaktır. Bu örnekleri çoğaltmak tabii ki mümkün. Şimdi hayal gücünüzü konuşturma zamanı!
RenkliTeneke

Bırakın, eviniz doğayla barışık olsun. Batışehir’de bir bahçe katı da bu ekolojik ev dekorasyonu ile çok uyumlu olur. Siz ne dersiniz?

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.