Ev Dekorasyonunda Esnek ve Oval Hatların Çekiciliği

2016-12-30

Ev Dekorasyonunda Esnek ve Oval Hatların Çekiciliği

Huzur ve keyifle yaşanabilecek, hem gözü hem de ruhu besleyen bir evde oturmayı kim hayal etmez ki? İyi anılar biriktirerek gerçek bir yuvaya dönüştüreceğiniz evinizde, dekorasyon da hem psikolojik hem de görsel anlamda oldukça etkili bir unsur. Özellikle ev dekorasyonunda kullanılan oval hatlar, daha güvenli, huzurlu ve rahat bir ortam oluşturuyor. Peki, evlerde daha dingin ve keyifli bir ortam için yuvarlak hatlara nasıl daha fazla yer verilebilir?

Geometrik Bir Stil

Geometrik Bir Stil

Pek çok kişi için evin en sık kullanılan yeri olan salon, yuvarlak hatlı eşyaları yerleştirmek için oldukça uygun bir mekân. Oturma grubundan halıya, konsoldan orta sehpaya kadar farklı yüzeyde birçok oval tasarımlara yer verilebilir. Ancak, kıvrımlı yüzeylerin yumuşatıcı etkisinden yararlanmak için her detayı oval seçmeye gerek yok. Salon dekorasyonunda birbirinden farklı geometrik tasarımlara bir arada yer vererek yeni bir boyut oluşturabilirsiniz. Oval tasarlanmış orta sehpanın altına yerleştireceğiniz kare halı ve geniş bir L koltukla salonunuza enerjik bir hava katabilirsiniz.

Mutfak ve Yemek Odası Tasarımları

Evde en çok zaman geçirilen ve dekorasyonuna dikkat edilen bölümlerden biri de mutfaklardır. Ancak eşyaları depolamak adına, altlı üstlü işlevsel dolapların yer aldığı mutfaklarda, genelde dikdörtgen detaylar hâkimdir. Bu yüzden oval tasarımlara yer verilmesi için mutfağın biraz geniş olması gerekiyor. Eğer mutfağınızda yeterince alanınız varsa mutfak tezgâhının hemen karşısındaki alana, aynı zamanda yemek masası olarak kullanılabilecek yuvarlak bir ada yaptırabilirsiniz. Evde ayrı bir yemek odası varsa da oval olarak tasarlanmış bir masa, hem ortamı yumuşatacak hem de etrafında daha çok insana yer açacaktır.


Yatak Odasinda Oval Detaylar

Yatak Odasında Oval Detaylar

Günün 3’te 1’lik kısmının geçtiği yatak odaları da ev dekoru konusunda en çok düşünülmesi gereken alanlardan biri. Üstelik yatak odası dekorasyonunda oval detaylara yer verilmesi, enerjiyi dengeleyip yumuşattığı görüşü ile Feng Shui açısından da öneriliyor. Gardıropta ya da tuvalet aynasında kullanılacak kıvrımlı detaylarla yumuşak bir stil oluşturabileceğiniz yatak odalarına, sadece geniş, oval bir yatak yerleştirerek de sade ve göz alıcı bir stiliniz olabilir.

Aksesuarların Gücü Adına

Evde oval tasarımlara yer vermek adına köklü değişiklikler yapmaya niyetiniz yoksa aksesuarların tamamlayıcı etkisinden yararlanabilirsiniz. Salonun görünen bir köşesine yerleştireceğiniz oval bir ayna ya da büyük bir duvar saati ile ortama yeni bir boyut kazandırabilirsiniz. Ayrıca hem salonda hem de evin diğer odalarında kullanabileceğiniz yuvarlak halı ve paspaslar ya da tavandan sarkan küre şeklinde lambalar da ortamda yumuşak bir doku katacak güçlü ve işlevsel aksesuarlar arasında.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.