Ev Yenileme İçin Tasarruflu Adımlar: 3 Ucuz Ev Dekorasyonu Fikri

2019-05-18

Ev Yenileme İçin Tasarruflu Adımlar: 3 Ucuz Ev Dekorasyonu Fikri

Yaşam alanınızı yenilemek istiyor ama oldukça kısıtlı bir bütçeye sahip olduğunuz için ev dekorasyonunuzu değiştirmeyi başka bahara mı bırakıyorsunuz? Bütçeniz sizi durdurmasın! Çünkü şimdi vereceğimiz önerilerle ve az bir bütçeyle ev dekorasyonunu yenilemek mümkün!

1. Duvar Dekorasyonunuzu Değiştirin
Duvarlarınız, evin görünümünü en çok etkileyen alanlardan biridir. Yani duvar dekorasyonunda yapacağınız basit bir değişiklik, yeni görünümlü bir eve kavuşmanızı sağlayabilir. Duvar dekorasyonunu değiştirmek için birkaç farklı fikir sunacağız. Bu yenileme fikirlerinden dilediğinizi seçebilir ve yaşam alanlarınızı yenileyebilirsiniz.

● Duvar kağıdı, evinizi yenileme konusunda çok etkili dekorasyon ürünlerinden biridir. Duvar kağıdı seçiminde, ev dekorasyonunuzda kullandığınız renk paletine uygun bir seçim yapmanız, alanın bütünselliği için önemli. Ayrıca oldukça popüler olan bitki desenli ya da taş görünümlü duvar kağıtlarından yardım alabileceğinizi de hatırlatalım. Son olarak tüm duvarları kaplamaktansa belirlediğiniz bir duvarı kaplamanın evinize daha modern bir görünüm kazandırabileceğinin altını çizelim.
● Duvar boyalarından yardım almak da ucuz ev dekorasyonu fikirleri arasında yer alıyor! Dilerseniz odanızın tüm duvarlarını boyayabilir, dilerseniz de geometrik ya da şeritli boyama uygulamalarını bir duvarda hayata geçirerek daha renkli bir yaşam alanına kavuşabilirsiniz. Ayrıca desenli rulo fırçalar yardımıyla stencil uygulaması yapmak da evinize yepyeni bir hava katabilir.
● Raf, çerçeve, tablo gibi ürünler ise tasarruflu ev dekorasyonu yenileme önerilerinde olmazsa olmaz! Duvarlarınızda yeni dekoratif ürünlere yer vererek hatta onların yerlerini değiştirerek bile alanın dekorasyonunda farklılık oluşturabilirsiniz.

2. Mobilyalarınızı Boyayın
Vitrininiz, sehpalarınız, hatta gardırobunuz… Mobilyalarda yapacağınız değişiklikler de ev yenileme fikirlerine dâhil! Tasarruflu ev dekorasyonu fikirleri sunduğumuz için elbette ki yeni mobilyalar almanızı önermeyeceğiz; onları boyayın diyeceğiz. Güzel bir zımparalama ve toz alma uygulamasının ardından mobilyalarınızı boyayabilir, kulplarını değiştirebilir ve bu sayede yepyeni görünen mobilyalara sahip olabilirsiniz.

3. Perdelerinizi ve Halılarınızı Değiştirin
Evet, yaşam alanınızda ilk dikkat çeken ürünler çoğu zaman perdeler ve halılar değil; ama emin olun ki ev dekorasyonuna katkı sağlama bakımından oldukça etkililer! Dekorasyon konusunda değişiklik yapmak istediğiniz odalara yeni bir halı ve perde alarak alanın atmosferini değiştirebilirsiniz. Eğer mevsim yaz ise halılar yerine kilimleri tercih edebileceğinizi de belirtelim. Bu arada perde seçimi yapmadan önce “Hem İşlevsel Hem Dekoratif: Perdeler” yazımızı okumanızı öneririz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.