Evde Çocukla Çalışmayı Kolay Hale Getirecek Dekorasyon Önerileri

2020-04-04

Evde Çocukla Çalışmayı Kolay Hale Getirecek Dekorasyon Önerileri


Çocukla birlikte evde çalışmak yakın bir zamana kadar çoğu anne babanın tecrübe etmediği bir durumdu. Ancak kısa bir süre içerisinde tüm dünya ¨Evde kal¨ çağrısına uydu ve çalışma tarzında hızlı bir değişim oldu. Tekrar ofise dönmeyi düşünmeyenler ise çocuklarla birlikte home office çalışma şeklini sürdürmenin yollarını aramaya başladı.

Siz de çocuğunuzla birlikte home ofis çalışmayı sürdürüyorsanız mesai diliminizi rahat geçirmenizi sağlayacak birkaç önerimiz var. Nasıl ki iş yerinde kendinizi rahat ve keyifli hissedeceğiniz bir ortam oluşturuyorsanız şimdi de evde bunu kendiniz ve çocuğunuz için hazırlamanız gerekecek. Nasıl mı? İşte, home office çalışmayı kolay hale getirecek dekorasyon önerileri:

Çalışma Masanıza Alternatifler Oluşturun

Okul öncesi yaşlarda bir çocuğunuz varsa masanız; üzerine oturulan, boyanan ya da oyuncak konulan bir yer haline gelebilir. Bu dikkat dağıtıcı durumlarla karşılaşmamak için home ofis dekorasyonunda çocuğunuza özel bir masa da hazırlayabilirsiniz. Çocuğunuzun boyuna uygun bir masa ve sandalyeye ek olarak boya kalemlerini koyabilmesi için de duvara kalemlik monte edebilirsiniz.

Daha büyük yaşlarda bir çocuğunuz varsa eşiniz ve çocuğunuzla birlikte aynı alanı kullanmanıza yetecek büyüklükte bir masa tercih edebilirsiniz. Masayı odanının ortasına yerleştirip şık bir görünüm de elde edebilirsiniz.

Depolama Çözümlerini Değerlendirin

Home ofiste printer, fotoğraf makinesi ekipmanları ve bilgisayar gibi birçok elektronik cihazı kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun cihazlarınıza ulaşmasını önlemek için de raf ve depolama sistemleri kullanabilirsiniz. Çalışma odası dekorasyonunda yüksek ya da boyu ayarlanabilir raflar ile kilitli dolaplara yer verebilirsiniz.

Çalışma alanınızın çok dağınık olup dikkatinizi dağıtmaması için de çocuğunuza özel oyuncak kutuları ayarlayabilirsiniz. Renkli ahşap kutular, home office dekorasyonunuza da sıcak bir hava katacaktır. Çocuğunuzun sizin yardımınız olmadan ulaşabileceği çekmecelere de oyuncaklarını koyabilirsiniz. Sizin ve çocuğunuzun çekmecelerinin karışmaması için üzerine harf ya da şekilli etiket yapıştırabilirsiniz.

Yalnız Çalışmaya Uygun Alan Oluşturun

Her ne kadar çocuk dostu dekorasyon yapsanız da toplantı ya da yoğun tempolu çalışma için özel bir alana ihtiyaç duyabilirsiniz. Kendi başınıza çalışabilmek için çalışma odasının duvarlarını ses yalıtım paneli ile kaplayabilirsiniz. En azından mutfak gibi çok ses gelen bir alanın bulunduğu tarafa ses yalıtımı uygulayabilirsiniz.

Tam önemli bir toplantı gerçekleştirirken arkadan minik bir afacanın geçmemesi için çocuk güvenlik kapısı takabilirsiniz. Böylece çocuğunuz, sizi merak ettiği için kapıyı zorlamadan kapının ardından bakabilir.

Ofis Mutfağını Unutmayın

Çalışma odası dekorasyonu yaparken kısa keyifli molalar verebileceğiniz bir tezgah hazırlayabilirsiniz. Üzerine de kahve makinesi ve çocuğunuza uygun atıştırmalıklar koyabilirsiniz. Etrafına koyacağınız taburelerle çalışma molalarında çocuğunuzla vakit geçirmeniz mümkün.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.