2018-05-16

Evinize Renk Katmak İçin 4 Kolay Öneri

Çoğu kişi evinin görünümünü değiştirmek ve yeni bir ev dekorasyonu yapmak için köklü değişikliklere ihtiyaç olduğunu düşünür. Ancak bunun aslında tamamen gerçeği yansıtan bir düşünce olmadığını söyleyebiliriz. Elbette bazı durumlarda evinizin dekorasyonunu değiştirmek için yeni mobilyalar almanız, parkeleri değiştirmeniz ya da evin tüm duvarlarını boyamanız gerekebilir; ama evinizde köklü değişiklikler yapmadan da alanı farklılaştırmanız mümkün! Eğer evinize renk katarak farklı bir ev dekorasyonuna imza atmak istiyorsanız bu içerik tam size göre. Çünkü şimdi, uygulaması kolay önerilerle evinize nasıl renk katabileceğinizi anlatacağız.

1. Yastıklardan Yardım Alın
Koltuklarınızdaki sade ve düz yastıklar mobilyalarınıza renk katmaz. Farklı renklere ve desenlere sahip yastıklar alıp koltuklarınızın üzerine yerleştirerek odanıza hareket katabilirsiniz. Tabii ki seçtiğiniz yastıkların birbirinden farklı renklerde olsa da uyumlu olması gerektiğini unutmamalısınız.

2. Bitkiler, Evinize Renk Katmanın En Doğal Yolu
Söz konusu renkli ev dekorasyonu olur da bitkiler olmadan olur mu? Bitkilerin ve çiçeklerin sunduğu huzur verici etkiyi, farklı ve canlı renklerdeki saksılar sayesinde arttırabilirsiniz. Zemine veya sehpaların üzerine koyacağınız bitkilere ek olarak duvara raf monte edebilir ve bitkilerinizi bu rafın üzerine de yerleştirebilirsiniz.

3. Duvar Dekorasyonu: Daha Güçlü Bir Sonuç
Duvarları boş olan bir evde, uygulamak istediğiniz atmosferi tam olarak hayata geçirmekte zorlanabilirsiniz. Oysa çerçeveler, tablolar, aynalar ve hatta raflar, duvarınızı ve dolayısıyla evinizi değiştirebilir. Evinizin dekorasyonuna uygun, renkli bir tablo sayesinde alanın görünümünü kayda değer bir şekilde değiştirebilirsiniz. Fotoğraflarınıza yer vereceğiniz çerçeveleri farklı modellerde ya da renklerde seçmek de duvar dekorasyonu sayesinde evinizin havasını değiştirmenizi sağlayabilir. Ayrıca dekoratif aynalar hem şık bir dekorasyon yapmanıza hem de evinizi daha geniş göstermenize yardımcı olabilir. Son dönemlerde oldukça popüler olan ve her evin dekorasyon tarzına uygun modeller sunan rafların üzerine kitap, dergi ya da biblo gibi ev süsleri yerleştirmek de yararlanabileceğiniz başka bir çözüm.

4. Zeminlerde Farklılığa Gidin
Tercih ettiğiniz halı büyük ihtimalle koltuk takımınıza yakın bir tonda. Oysa koltuklarınıza uyum sağlayabilecek daha canlı renklere sahip bir halı sayesinde odanızı daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Üstelik bunun için yeni bir halı almanıza bile gerek kalmayabilir. Evinizde bulunan halıları farklı odalara yerleştirerek de farklılık oluşturabilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.