2017-06-01

Evinizi Daha Geniş Gösterecek 4 İpucu

Tercih imkanımız olsa hepimiz küçük bir ev yerine daha geniş ve ferah bir evde yaşamak isteriz. Fakat sadece evimiz daha geniş olsun diye yaşadığımız evi değiştirmek yerine birkaç farklı uygulama ile daha ferah bir eve sahip olabilirsiniz. İşte, evi geniş gösteren dekorasyon önerileri:

1. Minimal Eşyalar Her Zaman İyidir

me

Büyük mobilyalar evinizde geniş yer kaplar ve alanın küçük görünmesine neden olurlar. Yere daha yakın ve ince bir şekilde tasarlanmış mobilyalar ise evinizi geniş göstermek için adeta biçilmiş kaftandır. Hem ince ve küçük boyutlu mobilyaları tercih ederek hem de alanda ihtiyacınızdan fazla eşya barındırmayarak odanızı daha geniş göstermeyi başarabilirsiniz. Eğer salon, yemek odası gibi yaşam alanlarınızın küçüklüğünden şikayet ediyorsanız yemek masası, sehpa gibi eşyalarınızı şeffaf camdan alarak da odanın daha geniş gözükmesini sağlayabilirsiniz.

2. Açık Renkleri Hafife Almayın

ar

Küçük alanların dekorasyonunda koyu renk yerine açık renk tercih ederek küçük yaşam alanınızı daha geniş göstermeniz mümkün. Seçeceğiniz koltuk renklerinde desensiz, açık renkler seçip koltuklarınızın üzerinde yastık kullanıyorsanız yastık kılıflarında desenli tasarımlar tercih edebilirsiniz. Bu arada fazla yastık kullanımının da evinizde ulaşmak istediğiniz geniş görüntüye gölge düşürebileceğini hemen hatırlatalım. Odayı geniş gösteren renklere artı olarak dekorasyonda renklerin getireceği huzurdan yararlanmayı ihmal etmemekte de fayda var.

3. Karanlık Alanları Aydınlatın

kaa

Karanlık ya da loş alanları seviyor olabilirsiniz ama bir odanın geniş görünmesi için karanlığa veda etmelisiniz. Çünkü “Dar odayı nasıl geniş gösterebilirim?” sorusunun çözümü aydınlıkta. Odanızda karanlık bir alan bırakmamalı ve her noktayı aydınlatmaya özen göstermelisiniz. Kullandığınız avizeye ek olarak, duvara monte edilen ve yerden tasarruf etmenizi sağlayacak spot lambalardan da yararlanabilirsiniz.

Açık renkli perdeler güneşi daha iyi yansıtacakları için size aydınlık bir ortam sağlarken aynı zamanda geniş bir görünüm de sunacaklardır. Bununla birlikte duvarlarınıza büyük aynalar yapıştırarak alan derinliğini artırabilir ve evinizi daha geniş gösterebilirsiniz.

4. Açılır Kapanır Mobilyalar Kurtarıcınız

ac

Katlanan yataklar, açıldığında çekmeceli bir çalışma masasına dönen sehpalar, duvara monte edilen raflı yemek masaları… Hepsi yerden tasarruf etmenizi sağlamak için çözüm sunan mobilyalar. Bu tarz mobilyalar genelde minimal bir tasarıma sahip olduklarından hoş ve sade bir görünüm de sunacaklardır.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.