Evinizi Feng Shui’ye göre düzenlemenin püf noktaları

2016-12-16

Evinizi Feng Shui’ye göre düzenlemenin püf noktaları

Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan Feng Shui, evde eşyaların pozitif enerji akışını sağlayacak şekilde düzenlenmesini ifade ediyor. İsmini doğayı yönlendiren iki element olan rüzgâr ve sudan alan Feng Shui, evinizdeki kötü enerjilerden kurtularak evinizde uyumlu ve huzurlu yaşamanızı vaat ediyor. Peki, Feng Shui’ye göre evinizi nasıl tasarlamalısınız? İşte evinize uyum ve huzur getirecek olan Feng Shui dekorasyon önerileri…

Evin girişi ferah ve temiz olsun

Enerji akışı sağlamak için evinizin girişi geniş, aydınlık ve temiz olmalı. Evin giriş kapısının tam karşısında tuvalet ya da hemen dibinde ayakkabılık yer almamalı. Bunlar evinizin enerjisi ve şansını kaçırabilir. Bunlar yerine evinizin girişinde saksı bitkileri koyabilir ya da kırmızı objeler kullanabilirsiniz.

02.fengshui.2

Mutfakta kullanmadığınız eşyalardan kurtulun

Feng Shui’de sadelik önemli bir adımdır. Bu sebeple mutfağınızın derli toplu olmasına dikkat edin ve kullanmadığınız eşyalardan kurtulun. Mutfağınızda mümkünse lavabonuzun ve ocağınızın yan yana olmamasına dikkat edin. Ayrıca ocağınızın yanında pencere olmaması da önemlidir. Bıçakları tezgâh üzerine koymaktansa mutfak dolabına koymayı tercih edin.

Oturma odasında rahatlık ve sadelik ön planda

Aileniz ve sevdiklerinizle bolca vakit geçirdiğiniz oturma odanızın rahat ve sade olmasına dikkat edin. Odanıza dekore ederken gösterişli, gözü yoran ve keskin köşeli eşyalardan kaçının. Saksı bitkileri evinize her zaman pozitif bir enerji sağlar, bu sebeple oturma odanızda yüzünüzün baktığı bölgeye bitkiler ya da renkli fotoğraflar koyabilirsiniz. Odanızda karanlık bir bölge varsa, orayı aydınlatmaya özen gösterin. Odanızın boyutlarına göre mobilya seçin ve her zaman bu odadaki dolap ve çekmecelerinizin temiz ve düzenli olmasına dikkat edin.

Yatak odasında büyük aynalardan kaçının

Yatak odanızı Feng Shui’ye göre düzenlemek istiyorsanız öncelikle yatağınızın yönünü doğru belirlemelisiniz. Yatağınızın başı mutfak ya da banyo duvarına bitişik olmamalı. Yatak odanızın sakin ve az ışık alan bir yerde konumlanması önemli. Yine bu odanızda büyük aynalardan kaçının. Yatağınızda kullandığınız çarşafların düz ve sade olmasına dikkat edin. Yatarken odanızda televizyon, cep telefonu gibi elektronik aletleri yakınınızda bulundurmamaya özen gösterin.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.