Evinizi Güzelleştirin: 3 Kendin Yap Dekoratif Ürün

2019-02-02

Evinizi Güzelleştirin: 3 Kendin Yap Dekoratif Ürün

Evinizde yer verdiğiniz dekoratif ürünler, mekanı daha renkli ve şık kılabiliyor. Peki, kendin yap dekorasyon fikirleriyle hem güzel vakit geçirmeye hem de evinize farklı bir hava katmaya ne dersiniz? İşte, evinizin bir köşesinde yer verebileceğiniz şık kendin yap fikirleri:

1. Deniz Kabukları ile Ayna Süsleme
Aynalar, hem işlevsel hem de dekoratif ürünlerden. Üstelik evinizin hangi alanında yer veriyorsanız verin, kullandığınız aynayı daha şık bir tasarıma kavuşturmanız mümkün! Şimdi, deniz kabukları ile ayna süsleme nasıl yapılır anlatalım.

● Ayna
● Silikon
● Deniz kabukları

Bu kendin yap projesini aynanızın modeli ne olursa olsun hayata geçirebilirsiniz. Yapmanız gereken ise sadece deniz kabuklarının alt kısmına silikon uygulamak ve bir çerçeve oluşturacak şekilde aynaya yapıştırmak! Dilerseniz deniz kabukları yerine hayal gücünüz doğrultusunda başka bir ürünü de süsleme için kullanabilirsiniz. Örneğin küçük çakıl taşları ya da eski CD’lerden geometrik şekilde kestiğiniz parçalarla da bu süslemeyi yapıp ev dekorasyonu konusunda önemli bir adım atabilirsiniz.

2. Ağaç Dallarından Askılık
Doğaya dair her detay evi sade bir şekilde güzel kılmayı başarıyor. Peki, budanan ağaçların dalları ile bir rustik askılık yapmaya ne dersiniz?

● Ağaç dalları
● Akülü vidalama
● Vida
● Kalın, içi boş, ahşap çerçeve ya da kereste
● Cila ve fırça

El yapımı askılık yapmak için gereken ilk şey bir çerçeve! Eğer görseldeki gibi bir çerçeveniz yoksa ya da bulamadıysanız akülü vidalama yardımıyla keresteleri birleştirerek de böyle bir çerçeve elde edebilir ve askılığı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Ağaç dallarını çerçeveye uygun olacak boyutta kestikten sonra akülü vidalamadan yardım alarak dalları çerçeveye sabitlemelisiniz. Son olarak çerçeveyi ve dalları cilaladıktan sonra kurumaya bırakın ve ardından bu hem kullanışlı hem de şık kendin yap ürününe evinizin dilediğiniz noktasında yer verin!

3. Taş Boyama ile Dekoratif Obje
Hobi boyaları ile kumaştan cama kadar pek çok obje boyanabiliyor. O halde neden çakıl taşlarını boyayarak doğal ve renkli dekoratif ürünler yapmayalım?

● Çakıl taşları
● Hobi boyaları ve fırçalar
● Küçük dekoratif saksı


Çakıl taşlarına dilediğiniz şekilleri çizdikten sonra istediğiniz renklerle boyayabilirsiniz. Taşlar kuruduktan sonra küçük dekoratif saksının içerisine taşları yerleştirerek hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.