Evinizi Renklendirin: 3 Kendin Yap Çerçeve Fikri

2019-04-19

Evinizi Renklendirin: 3 Kendin Yap Çerçeve Fikri

Çerçeveler, anılarınıza yani sizi geçmişe götüren fotoğraflara yer verdiğiniz küçük ve olmazsa olmaz dekoratif objeler. Peki, kendin yap çerçeve fikirleri ile birbirinden şık çerçeveler yapmaya ne dersiniz? İşte, hem güzel zaman geçirmenizi sağlayacak hem de evinizi renklendirmenize yardımcı olacak kendin yap çerçeve yapımı önerileri:

1. Tahta Parçalarından Çerçeve Nasıl Yapılır?
Evinizde rustik dekorasyonu uyguladıysanız ya da doğal yansımalardan bol bol yararlandığınız bir ev dekorasyonunuz varsa o halde bu el işi çerçeve tam size göre! Şimdi, tahtadan çerçeve yapımı için gerekli malzemeleri ve ardından bu çerçevenin nasıl yapıldığını anlatalım.


Kaynak

● Tahta parçaları
● Zımpara
● Vernik
● Dekupaj testere
● Düz gönye
● Akülü vidalama ve vida
● Raptiye
● Katı (stick) yapıştırıcı
● A4 kâğıt
● Fotoğraf

Öncelikle yapmanız gereken, dekupaj testere ile tahta parçalarını aynı boyda kesmek. Ardından tüm tahtaları zımparalamalı ve verniklemelisiniz. Vernik kuruduktan sonra tahta parçalarını yan yana dizip düz gönye kullanarak akülü vidalama ile sabitlemelisiniz.

A4 kâğıdı raptiye yardımı ile tahtaya ortalı şekilde yerleştirdikten sonra fotoğrafı, katı (stick) yapıştırıcı ile kağıdın ortasına sabitlemelisiniz. Şık çerçeveniz, sergilemeye hazır!

2. Jüt İpten Çerçeve Nasıl Yapılır?
Jüt ip, ev dekorasyonu fikirlerinde sıklıkla yardım alınan ürünlerden biri. Ayrıca fotoğrafları duvarda özgür bir şekilde konumlandırmak da son yılların dekorasyon trendlerinden. İşte, şimdi bu trendi ve jüt ipi aynı anda kullanmanızı sağlayacak bir fikir vereceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak

● Büyük çerçeve
● Hobi boyası ve fırça
● Jüt ip (dilerseniz normal bir ip de kullanabilirsiniz)
● Çivi
● Çekiç
● Küçük mandallar

Çerçeveyi, hobi boyası ile ev dekorasyonunuza uygun bir renge boyayın. Çerçeve kuruduktan sonra arka kısmına çivileri çakın ve jüt ipi, bir çividen diğerine dolayın. Sevdiğiniz fotoğraflarınızı küçük renkli mandallarla ipe sabitleyin. İşte bu kadar!

3. Dallar ile Çerçeve Nasıl Süslenir?
Eğer yaşam alanınızda yer verdiğiniz çerçevelerin dikkat çekici olmasını istiyorsanız o halde çerçeve süsleme için kollarınızı sıvayın! Ağaçların yere düşen ince dalları ile hayata geçirebileceğiniz bu fikir, doğallığın şıklığını evinize getirecek.


Kaynak

● Çerçeve
● İnce kuru dallar
● Makas
● Yapıştırıcı

Parklardan ya da bahçenizden topladığınız kuru ve ince dalları makas ya da bıçak yardımıyla çerçevenize uygun boyutlarda kesin. Yapıştırıcı yardımıyla dalları çerçeveye yapıştırın. Yapışkanlar kuruduğunda fotoğrafı çerçeveye yerleştirin.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.