Evinizi Yaz Dekorasyonu ile Buluştururken Kullanabileceğiniz 5 Trend Renk

2019-06-10

Evinizi Yaz Dekorasyonu ile Buluştururken Kullanabileceğiniz 5 Trend Renk

Her mevsimin ayrı bir güzelliği var, fakat ilkbahar ve yaz aylarının daha enerjik bir atmosfer sunduğunu da gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Peki, bu keyifli atmosferi evinize taşımaya ne dersiniz? Ev dekorasyonunda tercih ettiğiniz renkler, yansıtmak istediğiniz ruhu oluşturma konusunda oldukça önemli bir görev üstleniyorlar. Haydi gelin, yaz dekorasyonu trend renklerini inceleyelim ve 2019 yazında evinizi dekore ederken yararlanabileceğiniz önemli detayları paylaşalım.

1. Açık Sarı
Güneşi çağrıştıran ve alana enerjik bir hava katan açık sarıya, evinizde yer vermek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var: Eğer dikkat çekici bir açık sarı tercih ediyorsanız dekorasyonda bu rengi yoğun şekilde kullanmamalısınız. Minder kılıfları, tablolar ya da dekoratif ürünler gibi küçük detaylar ile kullanırsanız dikkat dağınıklığına neden olmayacaktır. Eğer sarıyı yoğun bir şekilde kullanmak istiyorsanız (örneğin bir duvarınızı sarı ile boyamak gibi), bu durumda pastel sarı tonlarını tercih edebilirsiniz.

2. Yeşilin Her Tonu
Farklılığı Sevenlere: 2019 Ev Dekorasyonu Trendleri” yazımızda da aktardığımız gibi bu sene doğal yansımalar oldukça moda. Söz konusu doğallık ve renkler olduğunda elbette akla ilk gelen seçeneklerden biri, 2019 dekorasyon renkleri arasında yer alan yeşil! Su yeşili ve adaçayı yeşili, sezonun popüler renkleri; fakat siz yaşam alanlarınızda yeşilin tonlarına dilediğiniz gibi yer verebilirsiniz. Hatta bitkilerle evinizi süsleyebilir ve doğal ahşap ürünlerle alanda samimi bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

3. Canlı Mercan
2019 Pantone rengi olan ve ev dekorasyonunda oldukça dikkat çeken canlı mercan rengine hâlâ evinizde yer vermediyseniz şimdi tam zamanı! Duvar kağıtları, dekorasyon ürünleri, berjerler, perdeler… Ne şekilde kullanırsanız kullanın canlı mercanın evinize enerjik bir hava katacağından şüpheniz olmasın!

4. Mavi
Yaz denildiğinde akla ilk gelenlerden biri elbette ki deniz! Mavinin neredeyse her yaz, ev dekorasyonu renk trendleri arasında yer almasının nedeni ise tam olarak bu! Ayrıca bu sezon lacivertin de oldukça popüler olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Yalnız maviye evinizde yer verirken koyu renkleri yoğun bir şekilde kullanmamanız gerektiğinin altını çizelim. Aksi takdirde yaza hiç uygun olmayan sıkıcı bir ortam oluşturabilirsiniz. Son olarak mavi ve beyaz kombininin mükemmel bir görsellik sunduğunu söylememize gerek var mı? Mavi ve beyazın buluştuğu tablolar ile duvarlarınızı süsleyebilir ya da ev dekorasyonunuza uygunsa geometrik desenli mavi-beyaz bir kilim tercih edebilirsiniz.

5. Lavanta Rengi
Morun açık tonu olan lavanta rengi de yazın muhteşem enerjisini evinize taşımak için yararlanabileceğiniz renklerden biri! Yatak odanızdaki nevresim takımlarında, avizelerinizde, hatta halılarınızda bu rengi tercih edebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz yaşam alanınızda lavanta bitkisine de yer verebilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.