Evinizin Mimarı Olun: Ev Dekorasyonunu Farklı Kılacak Değişik Fikirler

2020-06-04

Evinizin Mimarı Olun: Ev Dekorasyonunu Farklı Kılacak Değişik Fikirler

Evinizin tadilata ihtiyacı olduğunu düşünebilir ya da yaşam alanınızda radikal bir değişiklik yapıp sanki yeni bir evdeymiş gibi hissetmek isteyebilirsiniz. İşte, tam bu noktada ev dekorasyonu tadilat önerilerine göz atmanız gerekiyor. Ev dekorasyonunda köklü değişiklik yapmak isteyenler için birkaç önerimiz var!

Balkon Camlarında Çerçevesiz Tasarımlar

“Evinizi Daha Geniş Gösterecek 4 İpucu” yazımızda da değindiğimiz gibi şeffaf cam, alanı olduğundan daha geniş ve ferah gösterebiliyor. Sehpa, konsol gibi mobilyaların tercihinde şeffaf camlı seçenekler değerlendirilse de köklü değişiklikler yapmanızı sağlayacak bir ev tadilatı önerisini de bu fikirden yola çıkarak gerçekleştirebilirsiniz!

Ev yenileme için kolları sıvayacaksanız ve bir balkonunuz varsa camları değiştirmeye ne dersiniz? Son yıllarda pek çok mimar ekibi tarafından tercih edilen ve bulunduğu alanda modern bir etki oluşturan çerçevesiz (akordiyon yapılı) pencereler evinizin havasını değiştirmek için yaptırabileceğiniz tadilatlardan. Eğer bu tarz bir pencere mümkün değilse az çerçeveli bir alternatifi de değerlendirebilirsiniz. Bu arada bir balkonunuz yoksa da üzülmeyin; bu fikri oturma odası gibi alanların pencerelerinde de uygulayabilirsiniz. Bu sayede evinizin manzarasıyla ya da dış dünyayla daha iç içe olabilirsiniz.

Platform Alanlar

Aynı odada yer verilen, ama farklı amaçlarla kullanılan noktaları birbirinden ayırmak için duvarları farklı renge boyamak ya da zeminlerde farklı parke rengi tercih etmek gibi dekorasyon fikirleri uygulanabiliyor. Örneğin bir çalışma odanız yoksa kitaplığınızı salona konumlandırmış ve küçük bir berjer ile lambader yardımıyla bir okuma alanı oluşturmuş olabilirsiniz. İşte, berjer ve aydınlatma ürünü ile oluşturduğunuz bu alanı daha özel kılmak için marangoza yaptırabileceğiniz sağlam bir platformdan yardım alabilirsiniz.

Platform üzerine konumlandıracağınız berjer ve lambader ile oluşturduğunuz hoş alanı dilerseniz bitkilerle de tamamlayabilir ve adeta sizi masallarda hissettirecek bir nokta kurgulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise platformun etrafını orta boylu bitkilerle çevrelemek! Bu sayede hem platform net bir şekilde görülmez hem de gerçekten dikkat çekici bir alan oluşturmuş olursunuz.

İki Alan Bir Arada

Aradaki duvarı yıktırıp salon ve mutfağı birleştirmek ya da ihtiyaç duyulmayan odayı salona katıp daha geniş bir alana sahip olmak… Eğer ev sahibiyseniz ve odanızın küçük olduğundan şikâyet ediyorsanız balkonu ya da mutfağı odaya katabilir ve daha geniş bir alan oluşturabilirsiniz. Tabii bu gibi tadilat dekorasyon önerileri binanın çizim planındaki halinin dışına çıkabileceğiniz anlamına geldiği için kesinlikle bir mimardan destek almanız gerektiğini not düşelim. Aksi takdirde bu tarz köklü değişiklikler binanın güvenliğini tehdit edebilir.

Yeni ve Benzersiz Yaşam Alanları ile Buluşmanın Zamanı

Hepimiz zaman zaman farklılığa ihtiyaç duyuyoruz. Yaptığımız dekorasyon uygulamaları da bu ihtiyacın bir yansıması. Fakat bazen doğayla buluşmak ya da tarz yansıtmak için tadilat dekorasyon uygulamaları yeterli olmayabilir ve bu da yaşam alanınızı değiştirmeniz gerektiği anlamına gelebilir.

Ege Yapı’nın Cer Loft ve ÇamlıYaka Konakları ise huzur dolu bir yaşam alanı sunarken sizi tarzınıza uygun mimari tasarımlarla da buluşturuyor. Örneğin Cer Loft’un yüksek tavanları, alanın genişlik algısını güçlendiriyor; endüstriyel duvarları ise dekorasyon konusunda daha az uğraş sarf etseniz bile şık bir yaşam alanına kavuşmanızı sağlıyor. ÇamlıYaka Konakları’nda ise yemyeşil bir doğa, pencerenizin hemen dışında!

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.