Evlerde Fransız İnceliği: Vintage Dekorasyon

2016-12-30

Evlerde Fransız İnceliği: Vintage Dekorasyon

Kendilerine ait bir stil oluşturmada tüm dünyada ikon haline gelen Fransızların bu konudaki yetenekleri, ev dekorasyonunda da göze çarpıyor. Fransız inceliğini en iyi yansıtan dekorasyon örneklerinden biri olan vintage akımını diğerlerinden ayıran özelliği, farklı dönemlere ait eşyaları zarafetle bir araya getiriyor oluşu. Siz de evinize vintage detaylar katarak zarif bir stile sahip olmak isterseniz önerilerimiz aşağıda:

Ne-Kadar-Eski-OKadar-iyi

Ne Kadar Eski O Kadar İyi

Eski eşyalardan kurtulmaya çalışmayı bırakın ve onları nasıl hayata geri kazandıracağınızın bir yolunu bulun. Eski, yıpranmış bir valiz, lekeli bir ayna ya da eski model bir sandalye birkaç iyileştirme ile evinize vintage etkisi getirebilir. Eşyaları dönüştürebilir ya da olduğu gibi bırakıp kullanabilirsiniz. Portakal kasalarından kitaplık, eski bir tabureden komodin ya da valizden pikap... Dönüştürdüğünüz eşyalar evinize yepyeni bir soluk getirecek.

Renk Katmayı İhmal Etmeyin

Büyük annenizden kalan eski, sürgülü bir dolabın yıpranmış yerlerini onarın ve pastel tonlarda renklendirin. Ya da berjer koltuğunuz için pembe çiçekli desenleri olan yeni bir kılıf yaptırın. Evinize vintage dokunuşlar katmanın yolu işte bu kadar kolay! Pembe, mavi, kavuniçi, yeşil, uçuk sarı, vintage stilin en sevdiği renkler arasında. Üstelik diğer mobilyalarınızla uyumlu olması gibi bir gereklilik de yok.

Romantik-Dokulara-Yer-Verin

Romantik Dokulara Yer Verin

İpek perdeler, pastel tonlar, çiçekli desenler, gösterişli avizeler, el emeği ahşap sandıklar, eskimiş dantel örtüler, desenli porselen çay takımları... Vintage dekorasyondaki romantik dokunuşlar, tarzın belirleyici özellikleri arasında. Bolca detaya yer veren vintage stilde kılavuzunuz göz zevkiniz. Bu yüzden dilediğiniz kadar abartabilir ya da romantik detaylara sahip tek bir obje ile seçiminizi sadelikten yana kullanabilirsiniz.

Zıtlıkların Uyumundan Beslenin

Vintage konsept ile dekore edilen evlerde her detayın geçmişten geliyor olması gibi bir kaide yok. Örneğin son derece modern, minimal tarzda döşediğiniz oturma odanıza büyük, altın varak çerçeveli eski bir ayna yerleştirerek evin tüm atmosferini bir anda değiştirebilirsiniz. Farklı dönemleri sembolize eden eski eşyaları, günümüz stili ile bir araya getirerek vintage ruhunu layıkıyla yaşatacağınızdan şüpheniz olmasın.

Ozel-Bir-Kose-yaratin

Özel Bir Köşeniz Olsun

Vintage etkisini geniş bir alana taşımak istemiyorsanız, bunun için özel bir köşe oluşturabilirsiniz. Camın kenarına bir berjer koltuk yerleştirip eski kitapları üst üste dizerek yaptığınız bir sehpa ile kendiniz için okuma köşesi tasarlayıp; dantel işlemeli, keten örtü attığınız mini bir masa ve eski sandalyelerle hazırladığınız alanda kahve keyfi yapabilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.