Gri Duvar Dekorasyonu: Gri Rengi Duvarlarınızda Kullanmak İçin 4 Öneri

2019-02-04

Gri Duvar Dekorasyonu: Gri Rengi Duvarlarınızda Kullanmak İçin 4 Öneri

Duvarlar, ev dekorasyonunda söz sahibi olan alanlardan. Diğer bir deyişle duvarlarınız, evinizin görünümünü başlı başına değiştirebilecek noktalardan biri. Tablolar, çerçeveler, aynalar, raflar gibi dekoratif ürünlerle dikkat çekici bir hale getirdiğiniz duvarlarınızda, duvar kâğıtlarının ve duvar boyası renginin de elbette payı büyük. İşte, son günlerin trend dekorasyon fikirlerinden biri olan gri renk duvar dekorasyonu da gri boya, duvar kâğıdı ya da aksesuar kullanarak evinizi farklı bir atmosfere bürümenize imkân veriyor. Peki, hangi gri duvar dekorasyon önerilerini evinize uygulayabilirsiniz? Bu sorunun cevabı, zevkinize ve uyguladığınız ev dekorasyonu tarzına göre farklılık gösteriyor. Seçim sizin! Aşağıda paylaştığımız gri duvar dekorasyonu fikirlerinden birine evinizde yer verebilirsiniz.

1. Bir Duvarınızı Tamamen Gri ile Buluşturun
Gri koltuk takımları sayesinde gri salon dekorasyonu ya da gri tonlarındaki mobilyalar sayesinde gri yatak odası… Gri, uyumlu renkler ile buluşturulduğu sürece evinizin her odasında yer verebileceğiniz bir renk. Eğer gri duvar dekorasyonu uygulamak istediğiniz odada gri mobilyalar ya da detaylar bulunuyorsa hatların kaybolmaması için bir duvarınızı birkaç ton daha açık ya da koyu renkte boyayabilirsiniz. Bu arada odanız küçükse açık renk seçmeniz gerektiğini hatırlatalım. Aksi takdirde alanın daha küçük olduğu algısı oluşabilir.

Eğer gri duvar dekorasyonu yapmak istediğiniz alanda gri detaylar yoksa bu durumda alanda tercih ettiğiniz renkler ile kombin edebileceğiniz bir tonu tercih edebilirsiniz. Gri özellikle siyah, beyaz ve pastel tonlar ile bir araya geldiğinde çok şık bir görünüme kavuşabilir. Ayrıca koyu griyi altın, gümüş, rose altın gibi parlak renklerle de kombinleyebilirsiniz.

2. Farklı Renkleri Bir Arada Sunan Duvar Kâğıtlarından Yardım Alın
Gri renk, alana oldukça havalı bir görünüm verse de duvar dekorasyonunu raf, çerçeve ya da tablo gibi ürünlerle renklendirmediğiniz takdirde istediğiniz etkiyi alamayabilirsiniz. Eğer duvarlarınızda dekoratif objelerden yardım almak istemiyor ama duvarlarınızın dikkat çekici görünmesini istiyorsanız bu durumda duvar kâğıtlarından yardım alabilirsiniz. Desenli ya da grinin yanı sıra canlı renklerin bulunduğu bir duvar kâğıdı, duvarınızı hareketli kılabilir. Bu arada tüm duvarları kâğıt ile kaplamaktansa sadece bir duvarda kâğıtlardan yararlanmanızın daha doğru bir uygulama olacağını söyleyebiliriz. Bir duvarı kaplamak ya da boyamak, evinize modern bir görünüm sağlamanın püf noktalarından biridir.

3. Gri Objelere Duvarınızda Yer Verin
Duvarlarınızı boyamayı ya da duvar kâğıdıyla kaplamayı düşünmüyorsanız ama gri duvar dekorasyonu fikri hoşunuza gittiyse bu durumda objelerden yararlanarak duvarlarınızda griye yer verebilirsiniz. Örneğin oturma odasında duvarlarınız için gri dekoratif raflar, gri rengi barındıran tablolar ya da gri çerçevelerden yardım alabilirsiniz. Eğer ek bir aydınlatmaya ihtiyacınız varsa gri aplikler de duvarlarınızı gri ile buluşturma konusunda size yardımcı olabilir.

4. Sıra Dışı Duvar Dekorasyonu Fikirlerini Uygulayın
Gri duvar dekorasyonu uygularken aynı zamanda sıra dışı bir alan oluşturmaya ne dersiniz? Bunu yapmak için zemin dekorasyonunda yardım aldığınız parkelere ihtiyacınız var! Parkeler ile duvarları kaplamak son yılların oldukça dikkat çeken trendlerinden. Fakat burada bir duvarı tamamen kaplamaktan bahsetmiyoruz. Örneğin oturma odasında sadece televizyonun arkasını, duvarınızın orta kısmını boydan boya paletle kaplayabilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.