Huzurlu ve Renkli: Jungalow Stili Nedir, Nasıl Uygulanır?

2019-07-16

Huzurlu ve Renkli: Jungalow Stili Nedir, Nasıl Uygulanır?

Doğayı seviyor, evinizde kişisel dokunuşlar yapmaya özen gösteriyor, parlak ve canlı renklerden vazgeçemiyorsanız bu yazıda tam size göre bir dekorasyon stilinden bahsedeceğiz: Jungalow! Gelin şimdi, jungalow dekorasyon stilini yakından tanıyalım.

Jungalow Dekorasyon Nedir?
Belki adını daha önce duydunuz, belki de bu yazımızda jungalow tarz ile ilk kez karşılaştınız! Aslında bu tarzı ilk kez duymanız da şaşırtıcı bir şey değil, çünkü jungalow stil oldukça yeni.

Jungle (orman) ve bungalow kelimelerinin birleşmesi ile oluşturulmuş bu stilde canlı renkler, etnik izler taşıyan geometrik desenler, global esintiler, kişisel dokunuşlar, vintage mobilyalar olmazsa olmaz. Fakat bu dekorasyon tarzının hayata geçebilmesi için en önemli unsur kesinlikle bitkiler! Doğayı evinize taşımaya hazır olun! Şimdi, jungalow dekorasyon nasıl yapılır, anlatmaya başlıyoruz.

Farklı Malzemelerden Yapılmış Ürünler Bir Arada
Normal şartlarda “Acaba metal bir masa ile ahşap bir vitrin uyum sağlar mı?” gibi bir soru ve aynı odada konumlandıracağınız ürünlerin tarzları sizin için oldukça önemli olmalı. Fakat jungalow dekorasyon stili bu konuda oldukça esnek. Eklektik dekorasyon stilinde de olduğu gibi farklı malzemelerden yapılan mobilyaların sık sık bir arada kullanıldığı jungalow tarzda önemli olan, konforlu ve doğal görünümlü bir alan oluşturmak. Fakat hasır, ahşap ve taş yansımaların bu dekorasyon stilinde daha ön plana çıktığını söylemekte de fayda var.

Canlı Renkleri Kullanmaktan Çekinmeyin
Parlak ve canlı renkler bu özel dekorasyon stilinin enerjisini oluşturmak için oldukça önemli. Bitkiler yardımıyla yaşam alanınızda sıkça kullanacağınız yeşil, doğanın en huzurlu renkleri arasında akla ilk gelenlerden biri olan mavi, pastel pembe tonları, sarı ve turuncu gibi enerjik renkler… Eğer jungalow tarzı benimseyip evinizi dekore etmek istiyorsanız tüm bu renklerden yardım alabilirsiniz. Bu canlı renkleri dengeli bir şekilde kombinlemek için ise beyaz, gri, kahverengi (özellikle ahşap ürünler yardımıyla) gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz. Jungalow stilde dikkat çekici olduğu kadar trend olması ile de ön planda olan bir renk önerisine ihtiyacınız varsa da yeşil ve maviyi buluşturan teal mavisine evinizde yer vermenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Desenler ve Vintage Ürünler Alana Enerji Katmak İçin Hazır
Geometrik olan ama etnik çağrışımlar da yapan desenler, jungalow stilin en önemli ayrıntılarından biri. Bu desenlere kilim, duvar kağıdı, koltuk minderleri gibi detaylar sayesinde yer verebilirsiniz.

Jungalow stilin en güzel yanlarından biri ise hiç kuşkusuz ki geri dönüşüme katkı sağlayabileceğiniz bir dekorasyon tarzı olması. Var olan eski mobilyalarınızı boyadıktan ya da cilaladıktan sonra kullanabilir ya da eski ürünler satan dükkânlardan ihtiyacınıza uygun ürünler seçip alabilirsiniz. Ayrıca ailenizin evinde bulunan ve kullanılmayan vintage mobilyalar sayesinde de jungalow tarzın hakkını verebileceğinizi belirtmeden geçmeyelim.

Bitkiler Olmadan Jungalow Stil Olmaz
Bitkiler, bu dekorasyon tarzının en dikkat çeken ve en önemli unsurları! Farklı boyutlardaki bitkilere evinizde yer verebilir ve jungalow stili en güzel biçimde yansıtabilirsiniz. Zemine, sehpa üzerine, raflara konumlandırabileceğiniz saksıların yanı sıra saksılarınızı hasır ipler sayesinde tavana asabilir ve sallanan bitkiler ile hoş, salaş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dünyadan İzler Evinizde
Seyahat etmeyi seviyor ve gittiğiniz ülkelerden bir hatıra almadan dönmüyor musunuz? İşte şimdi, tüm o ürünleri evinizde sergilemenin tam zamanı; çünkü jungalow tarz, farklı ülkelerden ve kültürlerden toplanan yansımaları bir araya getirmeyi seviyor! Bunun yanı sıra kendi yapmış olduğunuz (diy) ürünlere de evinizde yer verebilir ve yaşam alanınızı kişiselleştirebilirsiniz. Dilerseniz bu konuda “Evinizi Güzelleştirin: 3 Kendin Yap Dekoratif Ürün” ve “Evinizi Renklendirin: 3 Kendin Yap Çerçeve Fikri” yazılarımız size yardım edebilir!

Kaynak

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.