Küçük Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

2018-05-16

Küçük Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Salon, mutfak, yatak odası, balkon dekorasyonunuzu yaptınız, hatta antre dekorasyonunu bile atlamadınız. Fakat eğer banyonuz küçükse bu alanı güzelleştirmeyi en sona bırakmış olabilir ve banyo dekorasyonu yaparken nasıl bir yol izlemeniz gerektiğinden emin olamayabilirsiniz. Şimdi hem “Küçük banyo dekorasyonu nasıl yapılır?” hem de “Banyoyu büyük göstermek için nelerden yardım alınabilir?” sorularının yanıtlarını vereceğiz.

Modern Eşya En Büyük Yardımcınız
Minimalist dekorasyon sadelikten aldığı güçle modern bir etki oluşturur. Minimalist dekorasyon tarzına hitap eden mobilyalar genellikle fazla detay barındırmaz ve tasarım olarak heybetli denebilecek büyük boyutlara sahip olmazlar. Sadeliğe sahip minimal ürünler ise küçük olan banyonuzda ihtiyaçlarınızı, fazla yer kaplamadan karşılayabilir. Örneğin; küçük banyolar için kendin yap fikirlerinden biri olan raf montajı için kolları sıvadınız. Banyonuzda tercih edeceğiniz ürün, dört yanı kapalı bir raf yerine sadece zeminden oluşan yani etrafı açık bir raf olmalı. Bu sayede duvarlarınızın dolu görünmesinin önüne geçer ve daha ferah bir banyoya sahip olabilirsiniz. Banyonuzda minimalizm odaklı bir dekorasyon yapmak için modern banyo modelleri sunan banyo dolaplarını inceleyebilirsiniz. Son olarak modern ve şeffaf cama sahip bir duşakabin tercih etmek, alanın bölünmemesini sağlayacağından banyonuzu daha geniş gösterebilir.

Farklı Amaçlarla Kullanabileceğiniz Ürünler Tercih Edin
Banyonuz küçük olduğu için banyoda olması gerektiğini düşündüğünüz eşyaya yer bulmakta zorlanabilirsiniz. İşte, tam da bu sebeple farklı amaçlarla kullanılmaya elverişli ürünler seçmelisiniz. Örneğin sadece bir ayna yerleştirmektense aynalı bir banyo dolabı alabilir ve kişisel bakım ürünlerinizi buraya yerleştirebilirsiniz. Bu sayede hem bir aynaya sahip olur hem de ürünlerinizi burada saklayarak dağınıklık algısını yok etmiş olursunuz.

Aydınlatmaya Önem Verin
Gün ışığından yararlanmak, bir alanı büyük göstermek için çok uygulanan bir yöntem olsa da konu banyo dekorasyonu olduğunda bunun pek imkânı yok. Fakat aydınlatma konusunda doğru adımlar atarak gün ışığının sunduğu etkiye yakın bir sonuca ulaşabilirsiniz. Mesela plafonyerlerin şıklığından yararlanarak aydınlattığınız banyonuzda, aynanın yanına aplik ya da spot ışıklar koymak da küçük banyo dekorasyonu fikirleri arasında yer alıyor.

Tercihinizi Açık Renklerden Yana Kullanın
Evinizin diğer alanlarında geçerli olan kural, banyonuz için de geçerli: Koyu renk kullanımı, alanı daha küçük gösterir. Zaten küçük olan banyonuzu daha küçük göstermek istemezsiniz, değil mi? Bu nedenle kullandığınız seramiklerde ya da boyalarda açık renkleri tercih etmelisiniz. Ayrıca zeminde kullandığınız seramiği de duvarların yarısına kadar devam ettirerek alanın daha büyük olduğu izlenimini oluşturabilirsiniz. Bu arada büyük desenli seramiklerin küçük banyo dekorasyonu için daha doğru bir seçim olacağını da belirtelim.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.