Mermerin Asaletini Kullanabileceğiniz İç Dekor Alanları

2016-12-30

Mermerin Asaletini Kullanabileceğiniz İç Dekor Alanları

Birbirinden farklı renkleri ve doğal desenleri ile iç dekorun en trend malzemelerinden biridir mermer. Bulunduğu ortama sofistike bir görünüm kazandıran bu doğal taş hem ev dekorasyonunda hem de ofislerde tercih edilebilir. Eski, yeni, geniş ya da dar alanlarda farklı etkiler sunan mermer çeşitleriyle bulunduğunuz ortamı baştan değiştirmek elinizde!

Mutfaklarda-Mermer-Etkisi

Mutfaklarda Mermer Etkisi

Mermeri görmeye en çok alıştığımız mekânlardan biri mutfaklardır. Genellikle mutfak tezgâhında kullanılan mermer dokular, mobilyalarla uyumlu renklerde seçildiğinde oldukça şık bir stil oluşturabiliyor. Ancak mermer kullanırken mekânın boyutunu da hesaba katmak ve desen seçimini buna göre yapmakta fayda var. Örneğin çok dar mutfaklarda büyük ve karışık desenli, renkli mermerler kullanmaktansa açık renklerde, fazla detaya yer vermeyen mermer taşlar kullanmak yerinde olacaktır. Oluşturmak istediğiniz etkiye göre beyaz, siyah, gri gibi tonlarla soğuk bir atmosfer elde edebilirken daha doğal ve sıcak bir dokunuş için bej ve kahve tonlarına yönelebilirsiniz.


Banyo-Dekorasyonunda-Mermer

Banyo Dekorasyonunda Mermer

Mermer, kolay temizlenebilir, pürüzsüz yapısı ile banyolarda da sıklıkla tercih edilen malzemelerdendir. Hem yer hem de duvar yüzeyi gibi geniş alanlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu doğal malzemeyi duş kabini içinde tek bir duvara uygulayabilir, tüm yerleri kaplamak üzere tercih edebilirsiniz. Ayrıca banyolar, sıkıştırılmış mermer panoları uygulama açısından da en doğru mekânlardır. Dekorasyon konusunda büyük adımlar atmak yerine daha ufak detaylarla evinize farklılık katmak isterseniz sabunluk, fırçalık gibi mermer banyo setlerine yönelebilirsiniz.

Mermer-ve-Diger-Detaylar

Mermer Ev Dekorasyonunda Şık Dokunuşlar

Evde ya da ofiste kullanarak dekorasyona asil bir dokunuş yaptığınız mermer malzemeler, özellikle farklı dokularla bir araya geldiğinde çok daha stil sahibi bir görünüm kazanıyor. Bu nedenle yeniliklere açık olup mermeri ahşap, cam, metal gibi dokularla bir arada kullanmayı deneyebilirsiniz. Ancak oturma odası gibi mekânlarda mermerin geniş olarak uygulanması ortamı soğutur ve pek tercih edilmez. Bunun yerine mermer sehpa ve masa tablaları kullanabilirsiniz. Ayrıca ahşap ya da cam masalar üzerinde dekoratif mermer objelere yer vererek de ufak detaylarla göz alıcı dokunuşlar yapabilirsiniz. Mermer mumluklar, bardak altlıkları, vazo ve saksılar, sunum tabakları ya da sehpa üzerindeki dekoratif objeleri yerleştirebileceğiniz geniş bir mermer tepsi... Tercih tamamen sizin göz zevkinize kalmış.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.