2018-02-07

Mutfağınızı Yeni Dekorasyonuyla Nasıl Buluşturursunuz?

Nefis yemekler, lezzetli tatlılar, içmeye doyulmayan içecekler… Hepsi buradan, mutfaktan çıkıyor. Peki, mutfak dekorasyonuna, evinizin diğer alanlarına olduğu kadar önem veriyor musunuz? Eğer mutfak dekorasyonunun tam olarak sizi yansıtmadığını düşünüyorsanız ve değişikliğe gitmek istiyorsanız bu yazıda mutfağınızı yeni dekorasyonuyla buluşturmak için izlemeniz gereken adımları bulabilirsiniz. Şimdi “Mutfak dekorasyonu nasıl yapılır?” sorusunun cevabını vermeye başlıyoruz…

Mutfak Dolaplarınızdan Yardım Alın

Mutfak dolaplarınız ahşap mı yoksa parlak bitişli, daha modern çizgiye sahip ürünler mi? Bu sorunun cevabı doğrultusunda mutfak dekorasyonu konusunda kollarınızı sıvayabilirsiniz. Örneğin; ahşap görünümlü dolapların olduğu bir alanda modern, parlak mutfak dekorasyon ürünleri kullanmak, ulaşmak isteyeceğiniz etkileyicilikten sizi uzaklaştırabilir. Eğer mutfak dolaplarınızı da değiştirmek istiyorsanız evinizin dekorasyonuna uygun bir seçim yapabilirsiniz. Mesela evinizi country stile uygun bir şekilde dekore ettiyseniz ahşap görünümlü dolaplar mutfağınızda çok hoş duracaktır.

Duvarları Boyayın

Sadece duvarların rengini değiştirerek bile büyük bir değişiklik yapabilirsiniz! Dolaplarınız ve mutfakta kullanmayı düşündüğünüz diğer eşyalar doğrultusunda bir renge karar verebilirsiniz. Bu aşamada mutfağınızın boyutunun çok önemli bir unsur olduğunu unutmamalısınız. Çünkü mutfağınızın duvarlarında koyu renkleri tercih etmek alanı daha küçük gösterebilir. Kararınızı vermeden önce duvar kağıdı ya da duvar rengi nasıl seçilir konusunda bilgi sahibi olmak da oldukça önemli. Duvar rengine karar verdikten sonra perde ve halı seçiminizi yapabilirsiniz.

Aydınlatmayı Es Geçmeyin

“Mutfak nasıl dekore edilir?” sorusunun aydınlatma ile hiçbir ilgisi olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Evin diğer alanlarında olduğu gibi mutfakta da aydınlatma ve aydınlatma aksesuarları oldukça önemli. Mutfağınızın dekorasyonuna uygun bir avize seçerek işe başlayabilirsiniz. Eğer mutfağınızda aydınlatma konusunda daha radikal değişikliklere gitmek istiyorsanız dekoratif ama aynı zamanda işlevsel aydınlatma fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin; mutfak dolaplarınızın altına yerleştirebileceğiniz LED şeritler sayesinde tezgâhınızı aydınlatabilirsiniz ya da mutfağa bir tablo asarak küçük spot bir lambayı görselin üzerine monte ederek dikkat çekici bir alan oluşturabilirsiniz.

Sırada Mutfağınızı Süslemek Var

Nasıl ki salonunuzu çerçevelerle, çiçeklerle süslüyorsanız mutfağınıza da bu gibi eklemeler yaparak dekorasyonu zenginleştirebilirsiniz. Örneğin; maydanoz, fesleğen gibi bitkiler hem mutfağınızın renklenmesine yardımcı olur hem de onları yemeklerinizde de kullanabilirsiniz. Bunlar dışında mutfakta yetiştirebilen bitkilere de yer verebilirsiniz. Mutfağınıza uygun biblolar, tablolar ya da beyaz eşyalarınızın üzerine yerleştirebileceğiniz magnetler de mutfak süsleme konusunda oldukça ideal.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.