Mutfağınızın Dağınık Görünmemesi İçin 3 İpucu

2019-05-01

Mutfağınızın Dağınık Görünmemesi İçin 3 İpucu

Temizlik her zaman önemli; ama söz konusu, yemek yapılan ve çokça zaman geçirilen mutfaklar olduğunda bu konu ekstra önem taşıyor. Gerçek bir temizlik için ise düzen şart! Düzenin olmadığı alan, dağınık bir görünüm oluşturmanın yanı sıra temizlik konusunda da sizi zorlayabilir. Peki, mutfağınızın dağınık görünmemesi için neler yapabilirsiniz? İşte, önerilerimiz:

1. Dolap İçi ve Dolap Dışı Düzenleyicilerden Yardım Alın
Üst üste duran tabaklar, dolaba zor sığan bardaklar, düzensiz bir şekilde duran bıçaklar… Tüm bunlar mutfağınızın düzensiz olduğunun kanıtları. Mutfak araç ve gereçlerini düzenli bir şekilde konumlandırmak için ise dolap içine, tezgâh üzerine ve hatta duvarlara konumlandırılabilen şık raflardan, askılıklardan yardım alabilirsiniz. Dolap içi ve dolap dışı (tezgâh üzeri ve duvara monte edilebilen) özel düzenleyiciler sayesinde bardaklardan tabaklara, tavalardan tencere kapaklarına kadar pek çok eşyayı düzenli bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

2. Ek Depolama Alanları Oluşturun
Var olan mutfak dolaplarınızın yetersiz gelmesi, pek çok eşyayı aynı alanda depolamanızı gerektirebilir. Dolap içi düzenleyiciler, düzeni sağlama konusunda başarılı olsalar da bazen yetersiz kalabilirler. Eşyanızın fazla olduğu durumlarda ise ek depolama alanları oluşturmak, düzeni sağlamak için tek çaredir! Mutfak dekorasyonunuza uyum sağlayabilecek renk ve dokuda ek bir dolap alıp düzeni sağlayabileceğiniz gibi duvara monte edebileceğiniz mutfak rafları sayesinde de ihtiyacınız olan depolama alanını oluşturabilirsiniz. Duvarlarınızda yer vereceğiniz raflar, alanın dekorasyonuna katkı sağlarken harici mutfak dolaplarına göre daha az yer kaplayıp alandan tasarruf etmeniz konusunda da size yardımcı olabilirler.

3. Tezgâhınızın Üzerindeki Fazla Eşyadan Arının
Kabul edelim; herkesin mutfağında çok sık kullanmadığı bir küçük ev aleti bulunur. Örneğin el blender’ı ile mutfaktaki işlerinizi halledebildiğiniz için büyük blender’ınızı sıklıkla kullanmıyorsanız onun tezgâhta durmasına gerek yok. Bu ürünleri üst dolaplara kaldırabilir, hatta ihtiyacınızın olmadığını düşündüğünüz ve kullanılabilecek ürünleri mobil uygulamalar sayesinde satabilirsiniz.

Küçük ev aletlerinin yanı sıra boş şişeleri, bulaşık deterjanı kaplarını, hatta temizlik bezlerini bile tezgâh üzerinde bırakmamalısınız. Kullanmayacağınız boş şişeleri geri dönüşüme atabilir, bulaşık deterjanı kabı yerine şık ve dekorasyonunuzla uyumlu bir sabunluk alabilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.