2017-09-11

Ruha Dokunan Dekorasyon Tarzı: Country

Dinlediğimiz müzik türü, giysilerimizde tercih ettiğimiz renkler, tatile gittiğimiz yerler… Tarzımızı yansıtmanın pek çok yolu var. Eğer söz konusu evimiz ise seçtiğimiz dekorasyon tarzı da bu yollardan en belirgin olanı. Son yıllarda popülerliği artan ve çokça kullanılmaya başlanan country dekorasyon da tercih edilen ev dekorasyonu tarzlarından biri. Country dekorasyon nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeden önce country dekorasyon nedir ve country dekorasyonun özellikleri nelerdir sorularını yanıtlayalım.
Country tarzı; kırsal bölgelerdeki evlere, nostaljiye ve doğaya vurgu yapar. Sadelik ve rahatlık sunmasının yanında modern bir tarzdır. Gücünü doğadan ve renklerden alan country tarzı, size her mevsim ilkbaharı yaşatabilir, huzurlu bir ortam sunabilir. Nasıl mı? Dilerseniz country tarzın özelliklerini inceleyerek bu soruların cevabını verelim.

Ahşapsız Country Dekorasyon Düşünülemez

Nostalji vurgusunun çok önemli olduğu country tarzı ev dekorasyonunda, eskitilmiş mobilyalar ve ahşap eşyalar olmazsa olmazdır. Metal ürünlerin hiç uygun olmadığı country dekorasyonda ahşap vitrinler, sehpalar ya da benzer country dekorasyon ürünleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda antika eşyalar da bu dekorasyon tarzında kullanabileceğiniz ve evinizi renklendiren detaylar olabilir.

Pastel Tonlar Enerji Demek

Country dekorasyonda kullanılan renkler genellikle pastel tonlarıdır. Bu renklerin kullanımı, evde aydınlık ve ferah bir atmosfer oluşturur. Ayrıca evi daha geniş göstermeye yardımcı olur. Country dekorasyonda renk kullanımı genellikle tek renk üzerinden olmaz. Farklı renk kumaşlarla alana hareket kazandırılır. Bu kimi zaman yastığın koltuklardan farklı renk bir kumaşla kaplanması ya da her koltukta farklı renklerin tercih edilmesi şeklinde olabilir.

Doğa Evinizde

Country tarz  ışığında dekore edilen evlerde çiçeklerin ve dalların yeri büyüktür. Salonun koltuk ve perdelerinde, yatak odalarında ise nevresim takımlarında çiçekli desenler tercih edilebilir. Ekose kumaşların da bol bol kullanıldığı country ev dekorasyonunda, duvarlarınızda doğa tablolarına da yer verebilir ve hiç bitmeyecek bir bahara “Merhaba!” diyebilirsiniz. Eğer evinizde bitkilere yer vererek tarzınızı güçlendirmek istiyorsanız odalara göre bitki seçme rehberinden yararlanabilirsiniz.

Tarzınızı Perdeleriniz Tamamlar

Evinizi country tarzda dekore ettiniz, her şey tam istediğiniz gibi… Şimdi tarzınıza uygun perde seçme vakti! Bu aşamada çok dikkatli olmanızı öneririz; çünkü doğru perde seçimi vezir, yanlış bir seçim ise rezil edebilir. Perde seçerken dikkat etmeniz gerekenler olduğunu unutmamalısınız. Country dekorasyon tarzında perdeleriniz mutlaka uzun olmalıdır. Odanızdaki desenlere uygun perdeler çok hoş bir görünüm oluşturabilir.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.