2020-03-26

Şık Bir Banyo İçin Bu Önerilere Dikkat! Duşakabin Seçiminin Dekorasyona Etkisi

Luxurious bathroom with a skylight and natural

Banyonuzun büyüklüğü ne olursa olsun doğru duşakabin seçimi sayesinde bu alanı evinizin en keyifli bölümü haline getirebilirsiniz. Peki, zevk sahibi bir banyo dekorasyonu için duşakabin seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Bu sorunun cevabını, banyonuzun büyüklüğüne göre değerlendirmeniz gerekir. Örneğin küçük banyolar için köşe duşakabin, büyük banyolar için daha büyük boyutlu bir duşakabin kullanabilirsiniz.

Banyonuzda duşakabin için ayıracağınız yerin büyüklüğünü belirlediyseniz şimdi sıra, şık bir banyo için duşakabin önerilerimize göz atmakta.

  • Banyonuzun Tasarımını Farklılaştırın

Banyo dekorasyonunda duşakabin için ayrılan alan duvardan duvara ise az yer kaplayan bir duş kabini seçebilirsiniz. Duşakabinin bulunduğu duvarın yarısını kurulanma alanı ya da boy aynası koymak için kullanabilirsiniz. Duşakabinin kapladığı alanı küçültmek hem banyonuza ferah bir görünüm verir hem de fonksiyonellik sağlar.

Banyo genellikle evin en az ışık alan noktasıdır. Küçük duşakabin seçerek oluşturduğunuz bu alana spot ışıkları monte edebilirsiniz. Aydınlatma, banyo fayanslarınızın daha şık görünmesini sağlar.

  • Fayans Değişimi ile Şıklığı Yakalayın

Duşakabin modeli seçimi ile birlikte duş alanında yer alan banyo fayanslarınızı da değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Sadece bu küçük alanda yapacağınız değişim bile ev dekorasyonu zevkinizi etkili biçimde yansıtmaya yeter. Örneğin mermerin damarlı görüntüsü ile zarafeti, retro fayanslar ile içinizdeki eğlenceli yanı ortaya koyabilirsiniz. Teknesiz duşakabin tercih ettiğiniz takdirde zemini de fayansla döşeyebilirsiniz.

  • Armatür ve Duş Sistemi Seçiminiz İle Fark Oluşturun 

Unutmayın, banyo yapmak bir keyiftir. Duşakabine ekleyeceğiniz en önemli aksesuarlardan biri olan duş başlıkları da bu zevkin vazgeçilmez bir parçasıdır. Duşun yavaş ve yumuşak akmasını mı seversiniz, yoksa suyun tüm tazyikini hissetmeyi mi? Duş sistemi seçerken bu tercihlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Fayansı delmenize gerek kalmayan tepe duş başlığı ile bir yağmurun altında dolaşırcasına yoğun suyla banyo yapabilirsiniz. Ayrıca sıcak ve soğuk su değişimlerini rahatlıkla fark edebileceğiniz dijital duş takımı da tercih edebilirsiniz. Son olarak duş sisteminizin de duşakabin ve fayansların renk tonu ile uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz.

  • Hangisi Olsun: Desenli Duşakabin mi, Desensiz Duşakabin mi?

Desenli duşakabin çeşitleri, alanın geniş görünmesini sağlayabilir. Geniş bir banyonuz varsa desenli bir duşakabin tercih edebilirsiniz. Ancak çiçek ya da hayvan gibi desenlerin bulunduğu duşakabinlerin büyük boyutları estetik durmayabilir. Bu nedenle büyük duşakabinlerde çizgi ya da yağmur damlası gibi desenleri tercih edebilirsiniz. Küçük bir alanda ise desensiz duşakabin kullanarak alanın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

  • Banyo Dolabınızda Fazlalıklara Yer Açın

Duşakabinin içinin dağınık görünmesine sebep olan banyo lifi, ponza gibi bakım malzemelerinizi banyo dolabınıza koyabilirsiniz. Duşakabinin içerisine ise metal ya da seramik küçük bir şampuan alanı monte edebilirsiniz. Böylece hızlı bir duş için ihtiyacınız olan malzemelere ulaşırken banyo dekorasyonunda da sadeliği yakalamış olursunuz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.