Şık ve Kullanışlı: Küçük Ev Dekorasyonunun Püf Noktaları

2019-04-07

Şık ve Kullanışlı: Küçük Ev Dekorasyonunun Püf Noktaları

Evinizin küçük olması, yaşam alanınızın şık ve kullanışlı olmasına engel değil. Fakat evinizi dekore ederken küçük ev dekorasyonu ile ilgili püf noktaları bilmeniz ve bu doğrultuda uygulamalar yapmanız oldukça önemli. Küçük oda dekorasyonu nasıl yapılır merak ediyor ve küçük evler için akıllı çözümler arıyorsanız bu yazıda size yardımcı olacak ipuçlarını bulabilirsiniz.

Gün Işığından Yararlanın
Salon, yatak odası ya da mutfak; hiç fark etmez… Eğer küçük bir alanın dekorasyonu için kolları sıvadıysanız öncelikle alanın daha geniş görünmesini sağlayabilecek uygulamaları yapmalısınız. Gün ışığından yararlanmak ise küçük alanları daha geniş göstermenin en önemli püf noktasıdır. Bu doğrultuda kalın tüller yerine ince yani gün ışığının evinize girmesini sağlayacak tülleri tercih edebilirsiniz. Hatta uzun tül ve perdeler seçmek de tavanın daha yüksek olduğu algısını oluşturabilir.

Yaşam alanınızda karanlık bir yer kalmayacak şekilde aydınlatma yapmak da öneriler arasında. Son yılların oldukça popüler aydınlatma seçenekleri arasında yer alan aplik ve spot gibi ürünler, duvara monte edildiğinden yerden tasarruf etmenizi sağlayacaklardır.

Zeminde de Açık Renklerden Yardım Alın
Açık renkler alanı olduğundan daha büyük gösterdiğinden duvar ve koltuk takımı rengi seçiminizde bu ipucunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Fakat zeminlerinizin de küçük evleri dekore ederken çok önemli olduğunu söyleyelim. Açık renk parkeler ve aynı zamanda alanı kaplayan büyük halılar alanın bir bütün olduğu algısını oluşturdukları için küçük evlerin dekorasyonunda daha çok tercih edilmeli.

Mobilyaları Duvara Yaslı Konumlandırın
Küçük evler nasıl döşenir?” sorusunun cevaplarından biri de olabildiğince minimal çizgilere sahip mobilyalar ile evi dekore etmek. Örneğin ayaklı mobilyalar bu konuda size yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra hangi alanı dekore ediyorsanız edin, alanın orta kısmını olabildiğince boş bırakmalısınız. Bu da mobilyaları duvara yaslı bir şekilde konumlandırmanız gerektiği anlamına geliyor.

Duvarları Kullanışlı Kılın
Evinizin elverişli noktalarını ihtiyacınız doğrultusunda düzenleyebilirsiniz. Örneğin duvarların köşelerine raflar monte edebilir ya da imkân varsa gömme dolaplar yaptırabilir ve yerden tasarruf edebilirsiniz. Bu sayede hem ek depolama alanları oluşturabilir hem de ev dekorasyonuna katkı sağlayabilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.