Stüdyo Dairelerde Yer Kazandıracak 7 Dekorasyon Önerisi

2017-02-03

Stüdyo Dairelerde Yer Kazandıracak 7 Dekorasyon Önerisi

Daha çok yalnız yaşayanların, öğrencilerin ya da home office çalışanların tercih ettiği stüdyo dairelerde hayat, alanın küçük olması nedeniyle zor geçebiliyor. Oysaki hem estetik hem de işlevsel 1+0 daire dekorasyonu fikirleri ile bu küçük ve sevimli yaşam alanlarında ferah bir ortam oluşturabilirsiniz.

“Stüdyo daire nasıl dekore edilir?” Önerilerimize göz atın:

1- Modüler Mobilyaları Tercih Edin

Açılıp kapanan yemek masaları, aynı zamanda yatak olabilen kanepeler, birleştirildiğinde sehpa olarak da kullanılan puflar gibi birden fazla işlevi olan mobilyalar stüdyo daireler için çok uygun.

2- Kilit Nokta: Renk Seçimi

Açık renkler odayı daha büyük ve ferah, koyu renkler ise dar ve basık gösterir. Bunu bilmeyen yok ama şöyle bir ayrıntıyı da atlamayalım: Küçük evlerde duvarlardan halılara ve eşyalara, her şeyi açık tonlarda seçerseniz derinlik algısı oluşturamazsınız. Bu yüzden stüdyo daire eşyalarını seçerken kanepenizi ya da halınızı koyu, duvarları ve perdeleri açık renk kullanmayı tercih edebilirsiniz. Hem renginin koyu olması koltuğu olduğundan daha küçük gösterecektir.

3- Yaşam Alanınızı Bölümlere Ayırın

a

1+0 daire dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken ilk konu elbette ferahlığı sağlamak. Fakat bunu yapmak için illa tüm eşyaları bir yere koymanıza gerek yok. Ahşap çıtalarla, paravanlarla, tuğla duvarlarla, ray sistemleriyle stüdyo dairenizde farklı alanlar oluşturabilirsiniz. Fakat bölmelerin tek parça halinde değil; arka tarafın görülmesini sağlayacak şekilde olmasına özen gösterin ki evinizi birden fazla kapalı kutunun olduğu boğucu bir yere dönüştürmeyin.

4- Depolama Alanları Kurtarıcınız Olacak

Mümkün olduğunca fazla dolap ve raf sistemi yaptırmanız dağınıklığınızı toplamanız açısından önemli. Stüdyo dairenizdeki en ufak girintiler bile raflar için uygun yer olabilir.

5- Lokal Aydınlatmadan Şaşmayın

Eviniz çok odalı değil ama siz orada hem yemek yiyecek hem uyuyacak hem çalışacak hem kitap okuyacaksınız. Bu yüzden tek bir avize asıp tüm evi aydınlatmak, stüdyo daireler için kesinlikle kötü bir fikir. Masa lambaları ve apliklerle evinizde lokal aydınlatmayı sağlayabilirsiniz. Unutmayın; ev aydınlatmasında işlevsellik çok önemli.

6- Aynaların Gücü Adına!

Aynalar yansıtma etkilerinden dolayı bulundukları ortamı daha büyük gösterir. “Stüdyo daire nasıl döşenir de ferah bir ortam oluşturulur?” sorusunun cevabı aynalarda gizli.

7- Asma Katlar Stüdyo Dairelere Çok Yakışır

Stüdyo dairenize asma kat yaptırarak hem etkileyici bir görüntü yakalayabilir hem de yatağınızı ya da çalışma ortamınızı ayrı tutabilirsiniz.

ssa

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.