Tarihe küçük dokunuşlar

2016-06-17

Tarihe küçük dokunuşlar

Robins Way House, doğal malzemelerin çarpıcı bir sadelikle kullanılmasıyla kendi kulvarındaki evler arasından açıkça sıyrılıyor.
1960 yılında inşa edilen Robins Way House’un yeni sahipleri, eve birtakım yeni eklentiler yapmak ve evin ihtiyaçlarına daha fazla cevap verebilmesini sağlamak amacıyla Bates Masi Architects’e başvurmuş.

Tarih.dokunus.2

Evin yeni tasarımında eski mimari öğelere sadık kalınmasını isteyen ev sahipleri, eski ile yeninin uyum içerisinde harmanlanarak anılarının evin pek çok yerinde varlığını sürdürmesini istemiş. Bu nedenle evin yeni tasarımında yer alan objeler geleneksel kullanım amaçlarından oldukça farklı bir şekilde kullanılmış. Bu durum evin akustik, aydınlatma, ekipman koordinasyon, estetik ve aynı zamanda dekor gerekliliklerine hitap ederek eve farklılık katmış.

Robins Way House, yapılan değişikliklerle bol miktarda pencere ve sürme cam kapılara sahip olmuş. Bu değişiklik sayesinde evin gün ışığından yararlanması sağlanarak eve ferahlık katılmış. Sürgülü kapı ve pencereler sayesinde evin doğayla olan bütünlüğü bozulmamış ve muhteşem peyzajın evin içine kadar sirayet etmesi sağlanmış.

Küçük eklemelerle evin orjinal haline sadık kalınması temel hedef olunca evin iç dekorasyonunda da bu anlayış temel alınmış. Evin eski dokusuna uygunluğu sağlayabilmek adına evin birçok yerinde patine kullanılarak yaşanmışlık hissi yoğun olarak evin sahiplerine hissettirilmiş. Evdeki dolaplar, masalar ve parkeler yine patine edilerek eve özgün bir hava katılmış.

Tarih.dokunus.4

Eski binanın çatısı yükseltilerek, mevcut tavan kirişleri arasında yine hatlardan tavan perdeleri yapılmış. Evde kullanılan şömine eve sıcak bir hava katmış. Evin geneli eskitilmiş ahşap ile uyumlu olması bakımından açık renklerle dekore edilmiş. Robins Way House tasarımıyla da pek çok defa ödüle layık görülmüş.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.