Yaşam Felsefesinin Ev Dekorasyonu ile Buluşması Hygee Stili

2020-03-28

Yaşam Felsefesinin Ev Dekorasyonu ile Buluşması Hygee Stili

Evi önemli kılan bize verdiği huzur ve mutluluk hissidir. Evde yaşamayı beklediğimiz bu rahatlama duygusunu ise dekorasyonla destekleyebiliriz. Nasıl mı? Tabii ki bir mutluluk felsefesinin yardımı ile: Hygge. Hüga olarak okunan hygge, Danimarka kökenli bir mutluluk felsefesi.

Hygge nedir?” sorusuna somut ifadelerle değil, daha çok uyandırdığı hislerle cevap verebiliriz. Hygge felsefesi anda olma, mutluluğu hissetme ve ev içinde sevdiklerinizle bir arada olarak bu mutluluğu paylaşmadır. Dekorasyonda hygge stili uygulayarak bu felsefenin yaşatmayı amaçladığı sıcak hisleri evinize taşıyabilirsiniz. İşte, iç mekanlarda hygge mutluluğunu yaşamak için atabileceğiniz birkaç adım:

Mumun Rahatlatıcı Etkisinden Faydalanın

Mum ve aromaterapi yağlarının hygge dekorasyonunun olmazsa olmazı olduğunu söyleyebiliriz. Evinize sıcak bir atmosfer vermek için mumlardan faydalanabilirsiniz. Mum ışığı altında kahvenizi yudumlamak size günün yorgunluğunu unutturacaktır. Odanızın bir kenarına yerleştireceğiniz difüzör ya da buhurdanlık yardımı ile de aromaterapi yağlarının rahatlatıcı etkisinden faydalanabilirsiniz.

 

Ev Dekorasyonunda Açık Renkleri Tercih Edin

Açık tonlarda duvar boyası ve ahşap mobilyalar tercih ederek odanızı olabildiğince aydınlatabilirsiniz. Aydınlık duvarlar gündüz daha çok güneş ışığı görebilmenizi, akşam ise daha kısa gölgeler oluşmasını sağlar. Bu sadeliği bir ya da iki farklı renk tonunda aksesuarlar kullanarak yumuşatabilirsiniz.

 

Battaniyelere Salonunuzda Yer Açın

Yumuşak battaniye ve sıcak çikolata size mutluluğu doyasıya yaşatabilir. Battaniyelerinizi dolaplarınızdan çıkarın ve onlara koltuk kenarlarında özel bir yer açın. Hatta oda içerisine koyacağınız sepetlere de çeşitli renklerde battaniyeler koyabilirsiniz. Battaniyeler evinizde sıcak bir görüntü oluşturacaktır. Ama unutmayın, hygge akımı ev içinde sevdiklerinizle birlikte güzel vakit geçirerek mutlu olmayı tavsiye ediyor. Evinizde sıcak çikolatanızı paylaşacağınız dostlarınızın olduğundan da emin olun.

 

Yeşile Dönüş Yapın

Hygge tarzı dekorasyonun vazgeçilmez ögelerinden birisi de yeşil bitkilerdir. Yeşil bitkiler dekorasyona canlılık verir. Hayat dolu bir ev görüntüsü oluşturmak için geniş yapraklı bitkilere yer verebileceğiniz gibi bitki koymanın mümkün olmadığı yerlere, bitki çizimlerini içeren tablolar da asabilirsiniz.

 

Evinize Ateş ile Sıcaklık Katın

Sevdiklerinizle yapacağınız keyifli sohbetleri ateşle canlandırmak gibisi yoktur. Kış akşamlarını renklendirmek için evinizin bir odasına şömine kurabilirsiniz. Eğer şömine kurma imkanınız yoksa alevin rahatlatıcı etkisini yaşayabilmek için bir odanızda lamba yerine sadece mum yakabilirsiniz. Eski tip kandiller de evinize nostaljik bir hava katacaktır.

 

Sevdiklerinizle Masanızı Paylaşın

Hygge felsefesine uygun dekorasyon yapmak için salon ya da bahçenize sevdiklerinizin rahatlıkla sığabileceği bir masa koymayı unutmayın. Katlanabilen masa alarak yerden tasarruf edebilir, sevdikleriniz geldiğinde de herkese yer bulabilirsiniz.

Hygge tarzı dekorasyonunuzu oluşturduysanız ev içinde kendinizi rahat hissettirecek sade renkli ve yumuşak kıyafetler giymeyi de unutmayın.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.