Yazı Evinize Getirecek 5 Dekorasyon Önerisi

2020-05-06

Yazı Evinize Getirecek 5 Dekorasyon Önerisi


Yaz mevsimi size de güneş, canlılık ve sıcak renkleri hatırlatmıyor mu? İnsanın içini kıpır kıpır eden bu hisleri yaşamak için evinizden dışarı çıkmanıza gerek yok. Ev dekorasyonunda yapacağınız birkaç değişiklikle yazı eve getirebilirsiniz. İşte yaza özel dekorasyon önerileri.

1. Yaza İlk Adım: Antre Dekorasyonu

Gelin evinizin içinde küçük bir geziye çıkalım. Kapıyı açtığınızda ilk adım attığınız yer olan antrede yani genellikle dekorasyonu ihmal edilen yerdeyiz. Eve yazın sıcak tonlarını vermeye antreden başlayabilirsiniz. Şampanya gibi açık renklerden bu yaz vazgeçebilir ve sarı ya da açık yeşil gibi iç açıcı bir rengi tercih edebilirsiniz. Bu renklerle uyum yakalayacak bir sarmaşığı antrenin köşesine koymayı unutmayın. Saksınızı duvar rengi gibi pastel bir tonda seçebilirsiniz.

2. Yaşam Alanına Yazı Getirin: Salon Dekorasyonu

Evin genellikle en uzun zaman geçirilen odasındayız. Salon, yaza uygun değişiklikleri en rahat şekilde yapacağınız odalardandır. Koltuk kırlentlerinde 70’li yılların çiçek desenlerini kullanabilir, çiçekli bir masa örtüsü serebilir ve yaprak desenli bir duvar kağıdı ile salona bambaşka bir hava katabilirsiniz. Salona gün ışığını almak için duvarlarınızı bir ayna galerisine çevirebilirsiniz. Özellikle pencerelerin karşısındaki duvarlara ayna asarak odaya daha çok ışığın girmesini sağlayabilir ve salonu daha ferah gösterebilirsiniz.

3. Yaz Meyveleri İştahınızı Açsın: Mutfak Dekorasyonu

Mutfağı sadece yemek yediğiniz bir yer değil zevk alacağınız bir mekana dönüştürebilirsiniz. Masanızın hemen yanı başına renkli aplikler monte ederek işe başlayabilirsiniz. Sandalyelerinize aplikler ile uyumlu minderler koyabilirsiniz. Mutfak tezgahında ferahlığı çağrıştıran kesme çiçeklere yer verebilir, yazın uçuculuğunu hissettirmek için ise halı yerine kilim serebilir, rustik tarzı perde asabilirsiniz.

4. Güne Enerjik Başlayın: Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odanızı turuncu, kırmızı ya da mor ile dekore etme zamanınız geldi. Güne başladığınız evin bu önemli bölümüne yazın canlılığını ve uyandığınızda size enerji verecek tonları katabilirsiniz. Odanıza duvar aydınlatmaları ekleyebilirsiniz. Kaktüs, flamingo ya da karpuz gibi farklı şekillerdeki LED ışıklarla yatağınızın üstünü ya da şifonyerin etrafını ışıklandırabilirsiniz. Rengarenk kırlentler ya da yer minderleri alarak da bu odayı keyifli bir dinlenme mekanına çevirebilirsiniz.

5. Tatlı Bir Serinleme İçin: Banyo Dekorasyonu

Banyoda radikal değişiklikler yapmaktan çekinmeyin. Banyo yazın rehavetini üzerinden atıp canlanacağınız keyifli bir alan olabilir. Tüm aksesuarları canlı renkler ve yaza ait desenlere sahip alternatifleriyle değiştirebilirsiniz. Duşakabinin duvarını koyu mavi ya da kırmızı gibi enerjik bir renk seramik ile döşeyebilirsiniz.

Banyo aydınlatmanızda ayna çevresi ışığını artırma ya da duş içerisine renkli ışıklar yerleştirme gibi değişiklikler yapabilirsiniz. Diğer odalarda olduğu gibi banyoda da yeşil bitkilere yer verebilirsiniz. Unutmayın nemden ve karanlıktan da hoşlanan büyük yapraklı bitkiler de kullanabilirsiniz.

Evinizde yapabileceğiniz yaza uygun değişiklikleri sonbahar ya da kış mevsiminde ise kahverengi, koyu yeşil ve gri tonları kullanarak uygulayabilir, böylece evinizde dört mevsim farklılığı yaşayabilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.