2020-03-29

Yeni Trend Pampas Otu ile Dekorasyon Önerileri

ev-dekorasyonunda-pampas-otu

Ev dekorasyonu denildiği zaman bugüne kadar aklınıza renk ya da eşya değişimi gelmiş olabilir. Şimdi, sizi uygulaması çok daha kolay ve dekorasyon trendleri arasında yükselişe geçen bir dekoratif ürün ile tanıştırmak istiyoruz: Pampas otu. Pampas otu ile dekore edilmiş evler, başka bir dokunuşa gerek kalmadan şık ve huzurlu bir görünüme kavuşuyor.

Gelin, “Pampas otu dekorasyonu nasıl yapılır?” sorusunun cevabını öğrenmeden önce bu dekoratif bitkiyi yakından tanıyalım.

Pampas Otu Nedir, Nereden Alınır?

Dik ve tüylü çiçekleri olan pampas otu, saz püskülü olarak da adlandırılır. Boyu yaklaşık 3 metreye kadar ulaşabilir. Bu özelliği sayesinde de evin birçok alanında kullanılabilir. Pembe veya beyaz çiçekli türü vardır. Odanızın hakim rengine göre bu iki renkten birini kullanabileceğiniz gibi pampas otunun çiçek ya da saplarını sprey boya yardımı ile de boyayabilirsiniz.

Dekorasyon için gerçek pampas otu ve yapay pampas otu arasında bir seçim yapacaksanız gerçek kurutulmuş pampas otu almanızı öneririz. Çünkü kurutulmuş olduğu için bakıma ihtiyaç duymaz ve doğal bir güzelliğe sahiptir. Pampas otunu çiçekçilerden ya da dekorasyon malzemeleri satan mağazalardan alabilirsiniz.

Pampas Otu ile Dekorasyon İpuçları

Bottom view composition of reeds and garland of light bulbs, selective focus

Uzun saplı ve püsküllü pampas otu sadece evleri güzelleştirmekle kalmıyor. Gelin çiçekleri ve düğün mekanı dekorasyonunda da tercih ediliyor. Pampas otunu ev dekorasyonunuzun vazgeçilmez bir parçası haline getirmek için ise şu ipuçlarını takip edebilirsiniz:

  • Pampas otu, uzun saplarının görüneceği büyük cam vazolarda harika durur. Yere koyacağınız vazo ile oda dekorasyonunuzun vurgu noktası haline gelebilir.
  • Eğer evinize pastel renkler hakimse cam vazo yerine beyaz seramik bir vazo da tercih edebilirsiniz. Beyaz renk, odanızın ayırt edici dekorasyon rengi olur.
  • Pampas otunu odalarınızın yanı sıra banyo ve mutfaklarda da kullanabilirsiniz. Saplarını kısaltarak küçük vazolara koyabilir, tezgah veya lavabo üstüne sıcak bir görünüm katabilirsiniz.
  • Kapı süsünüzü de pampas otu ile yapıp asabilirsiniz. Böylece misafirleriniz daha evinize adım atmadan onları doğal bir görünüm ile karşılayabilirsiniz.
  • Pampas otunu vazoya koymadan da dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz. Saplarını kısaltıp çiçek kısımlarını yelpaze gibi geniş bir şekilde açarak evinizde vurgulamak istediğiniz duvara asabilirsiniz.

Pampas otu kahverengi sapları, beyaz veya uçuk pembe çiçeği ile evinize yumuşak bir görünüm verir. Bu doğal tasarımı kontrast renklerle canlandırabilirsiniz. Örneğin koltuklarınıza yeşil ya da kırmızı yastıklar koyabilir, koyu renkli bir vazo seçimi yapabilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.