Yıl Boyu Tatil Hissi İçin: Seyahat Temalı Dekorasyon Önerileri

2020-07-12

Yıl Boyu Tatil Hissi İçin: Seyahat Temalı Dekorasyon Önerileri

Günümüzün en önemli ve en çekici kavramlarından biri seyahat etmek. Deneyim kavramının giderek geliştiği bir dönemde seyahat etmek çoğu insan için başlı başına bir tutkuya dönüşmüş halde.

Hatta kimisi için yeni yerler görme, yeni kültürler keşfetme ve yeni insanlarla tanışma isteği bir tutkudan da öte bir yaşam biçimi. Ancak son dönemlerde salgın hastalıklar ve sosyal izolasyon kuralları nedeniyle seyahat etmek biraz daha zorlaşmış durumda.

Dolayısıyla vaktimizin büyük bir kısmını kapalı alanlarda ya da evlerimizde geçiriyoruz. Bu sebeple bu yazımızda yıl boyu tatil hissi verecek ev dekorasyonu önerileri vereceğiz ve seyahat coşkusunu yaşatmaya devam edeceğiz. Haydi gelin, seyahat tutkusunu beraber yaşayalım.

Yerel Aksesuarlardan ve Otantik Eşyalardan Faydalanın

Seyahat etmenin en güzel taraflarından bir tanesi, gidilen yerlerden alınan yerel objeler ya da gittiğiniz bölgeye özgü eşyalardır. Ayrıca bu tür objeler hem anı niteliği taşır hem de ev dekorasyonunuzda kullanabileceğiniz türden parçalardır.

Bu nedenle ziyaret ettiğiniz ülkelerden ya da şehirlerden mutlaka yerel ve otantik objeler satın alın. Aldığınız bu yerel objeleri de evinizi dekore ederken mutlaka kullanın. Hediyelik eşya dükkanlarının yanı sıra bit pazarları ya da lokal antika dükkanları, özel parçalar bulabileceğiniz yerlerin başında gelir.

Fotoğraf Kolajları Oluşturun

Seyahat tutkusuna sahip insanlarda olan ortak özelliklerden biri, fotoğraf çekme alışkanlığıdır. Son yıllarda gelişen teknoloji ve akıllı telefonlar sayesinde de fotoğraf çekmek artık hayli kolay.

O yüzden seyahatlerinizde çektiğiniz fotoğrafları büyük boyutlarda kolajlayarak duvarlarınızda sergileyebilirsiniz. Duvar panosu haline getireceğiniz bu kolajlar size daimi bir seyahat ve tatil hissi verecektir.

Ayrıca bu duvar panolarını ve kolajları tematik olarak sınıflandırabilir, kategorilere ayırabilirsiniz.

Gallery Wall Trendinden Yararlanın

"Gallery wall" trendi son yıllarda hayli popüler. Evinizdeki bir duvarı tamamen kendi stilinizi, zevkinizi ve içgörülerinizi yansıtan çerçevelerle dekore etmeye "gallery wall" deniyor. Gallery wall'da yer alan çerçevelerin sizin ruhunuzu yansıtır nitelikte olması yeterli.

Bu köşede arkadaşlarınızla çektirdiğiniz fotoğraflar, sizi anlatan sözler ya da çok sevdiğiniz filmlerden replikler yer alabilir. Seçim tamamen size ait!

Haritalar Sergileyin

Haritalar; seyahat tutkusunu ifade etmenin en güzel yollarından biri. Dolayısıyla seyahat temalı ev dekorasyonu yaparken dünya haritalarından ya da farklı türdeki haritalardan faydalanabilirsiniz.

Duvara asacağınız haritalar, size hem tatil havası verir hem de güzel bir ambiyans sağlar. Ayrıca bu haritalar ile beraber farklı biçimde tasarlanmış stilize metal aksesuarlardan da yararlanabilirsiniz.

Yerkürelerden Aydınlatmalar Yapın

Yerküreler; özellikle okul yıllarımızdan alışkın olduğumuz araçlardır. Seyahat temalı dekorasyonlarda sıklıkla kullanılan yerküreler, farklı dokunuşlarla eşsiz objelere dönüştürülebilir.

Özellikle içlerine yerleştireceğiniz lambalar ile bu yerküreleri farklı aydınlatma objelerine dönüştürebilirsiniz. Ayrıca isterseniz alacağınız yerkürenin dış tarafını boyayarak daha da farklı hale getirebilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.