“Ah Burada Kalsam” Dedirten Nefes Kesici 5 Airbnb Evi

2018-04-14

“Ah Burada Kalsam” Dedirten Nefes Kesici 5 Airbnb Evi

Hadi, itiraf edelim; hepimiz tatili çok seviyoruz. Yılın tüm yorgunluğunu atmak için geri sayım yapıyor, tatilimizin bitmemesini diliyoruz. Tabii tatilden alınan keyif benzer olsa da yapılacak tatilin tarzı da alınan tadı etkileyebiliyor. Örneğin bazıları doğayla bazıları da tarihle buluşmayı seviyor. Daha önce “Tatil Anlayışınıza Göre Evinizi Nasıl Dekore Etmelisiniz?” içeriği ile dekorasyonu ve tatili tatlı bir içerikte buluşturmuştuk. Şimdi de Airbnb’de bulunan en güzel evlerden bazılarını inceleyeceğiz; ama öncelikle Airbnb nedir, onu anlatalım.
Airbnb; tatile ya da iş seyahatine gittiğinizde konaklayabileceğiniz evleri bulabileceğiniz bir site ve mobil uygulama. Ev sahipleri, evlerinin fotoğraflarını bu siteye yüklüyorlar ve siz bu fotoğraflardan incelediğiniz evi beğenirseniz rezervasyon için talep oluşturuyorsunuz. Diğer bir deyişle dünyanın hemen hemen her ülkesinde, tarzınıza ve bütçenize uygun, konaklayabileceğiniz ev seçeneklerini Airbnb’de bulmanız mümkün.
Tatil anlayışınız ne olursa olsun, nefesinizi kesecek 5 evi sizin için derledik.

1. Bali, Endonezya Hideout Bali
Agung Dağı’nın yamacında, yeşillikler içerisinde gizlenmiş bir halde konumlanmış bu ev, huzurun tanımı gibi. Bambudan yapılmış ve 6 kişiyi aynı anda ağırlayan ekolojik ev, şehir merkezine 500 metre uzaklıkta bulunuyor; fakat şehre nasıl gideceğinizi düşünmenize gerek yok. Çünkü evde, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir scooter bulunuyor.

2. Riva Del Garda, İtalyaLussuoso
İtalya’nın kuzeyindeki Riva del Garda’da bulunan bu ev, dağlar ile süslenmiş mükemmel bir manzara sunuyor. Bir Orta Çağ köyü olan Riva di Solto’ya 150 metre uzaklıkta bulunan evin kendine özel havuzu bulunuyor. Sade bir şekilde dekore edilmiş bu evde 6 kişi konaklayabiliyor.

3. Atlanta, ABDTreehouse
Airbnb’den ev kiralama fikrine sıcak bakıyorsanız ve doğayla iç içe olmak istiyorsanız bu ev tam size göre! Atlanta’da bulunan bu ağaç ev, dünyanın en çok konaklamak istenen evi seçilmiş. Sadece 2 kişi için konaklama imkânı sunan ağaç ev, Atlanta Memorial Park’a yakın bir konumda bulunuyor.

4. Kaş, TürkiyeCasa de Niro
Ülkemizin gözde tatil noktalarından biri olan Kaş’ta bulunan bu ev, sonsuzluk havuzuyla dikkat çekiyor. Tek katlı olan ve 2 kişi ağırlayabilen bu Airbnb evi, size havuzdayken gün batımını izleme fırsatı veriyor. Böylece Kaş’ın hakkını verebiliyorsunuz.

5. Cumbria, İngiltereCastle
Yukarıda tanıttığımız evlerle en güzel Airbnb evleri listesinin hakkını verdiğimizi düşünüyoruz, ama seviyeyi biraz daha yukarı taşımanın bir zararı yok. Şimdi tanıtacağımız nokta aslında bir ev değil bir kale! Manchester’a iki saatlik uzaklıkta bulunan bu kalede özel oda kiralayabiliyorsunuz.

Bonus: Evin 4 Duvardan İbaret Olmadığını Düşünenlere Bubble Dome
Kuzey İrlanda’nın Fermanagh bölgesinde bulunan bu konaklama seçeneği şeffaf bir balon! Doğanın içerisinde, yıldızların altında uyuma imkânı veren bu alternatif, sıra dışı olmayı sevenlerin tercihi olabilir.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.