Avrupa’nın En Çok Ziyaret Edilen Şehirleri

2019-04-25

Avrupa’nın En Çok Ziyaret Edilen Şehirleri

Çoğumuz gidip keşfetmek istediğimiz şehirleri listelemişizdir. Peki, bu listelerde üst sıralarda yer alan ve en çok ziyaret edilen şehirlerin hangileri olduğunu merak ediyor musunuz? Şimdi, 2018 Global Destination Cities Index araştırmasından yola çıkarak Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirlerini sıralayalım.

1. Londra, Birleşik Krallık
Birleşik Krallık’ın başkenti olan Londra; Avrupa’nın birinci, dünyanın ise (Bangkok’tan sonra) en çok ziyaret edilen ikinci şehri. Big Ben, Tower Bridge, Buckingham Sarayı, British Museum… Tarihi yapılar, sanat eserlerinin bulunduğu müzeler, yemyeşil parklar… Diğer bir deyişle Londra’da gezilecek o kadar çok nokta var ki liste uzadıkça uzuyor.

2. Paris, Fransa
Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen Müzeleri” listesinde ilk sırada yer alan Louvre Müzesi’nin bulunduğu Paris, Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ikinci şehri. Bu önemli müzenin yanı sıra Eyfel Kulesi, Versay Sarayı gibi ikonik noktalar da Paris’in hayal edilen rotalardan biri olmasını sağlıyor. Tabii ki Paris Disneyland’ın da önemli bir turistik nokta olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

3. İstanbul, Türkiye
Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren İstanbul, milattan önceki yüzyıllardan bugüne pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir. Özellikle Tarihi Yarımada’da bulunan ve yıllara meydan okuyan önemli tarihi eserleriyle akla gelen İstanbul, Avrupa’nın en çok ziyaret edilen üçüncü şehri.

4. Antalya, Türkiye
Antalya sadece bizim için değil, dünyadaki pek çok insan için de yaz tatillerinin vazgeçilmez şehirlerinden biri. Deniz, kum ve güneşin muhteşem birlikteliğini dikkat çekici manzaralarla buluşturan Antalya, Avrupa’nın bilinen çoğu şehrini geride bırakıp en çok ziyaret edilen dördüncü Avrupa şehri olmuş.

5. Milano, İtalya
Modanın ve tasarımın başkenti olmasının yanında mimari eserleriyle de dikkat çeken Milano’nun listedeki en şaşırtıcı şehirlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. İtalya’nın Roma, Venedik gibi turistik şehirlerini geride bırakan bu noktada, geçmişin izlerini taşıyan yapıların modern eserlerle yakaladığı uyuma şahit olabilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.