Bahar Yaklaşıyor: Türkiye'nin En Güzel Kamp Alanları

2020-04-07

Bahar Yaklaşıyor: Türkiye'nin En Güzel Kamp Alanları

Baharın habercisi cemreler bir bir düştü. Şimdi, kışlık montları çıkarıp hafif bir ceketle bahar havasını içimize çekme zamanı. Peki, yılın en mutluluk veren mevsimi ilkbaharı nerede karşılamayı düşünüyorsunuz? Bahçeli bir kafede mi, yoksa kısa süreli bir sahil yürüyüşünde mi? Gelin, bu sene ilkbaharı doya doya yaşamanın en zevkli yolunu deneyin: Çadır kampı.

“Peki nerede kamp yapabilirim?” dediğinizi duyar gibiyiz. Türkiye’nin farklı bölgelerinden derlediğimiz en güzel çadır kamp alanları arasından seçim yapmanız yeterli. İşte, bu baharı unutulmaz kılacak Türkiye’deki en iyi kamp alanları:
1. Fethiye / Muğla: Kabak Koyu

Bir yandan dağın ferahlatıcı havasını solumak, diğer yandan da denizin maviliği ile huzur bulmak istiyorsanız Kabak Koyu kamp alanı tam size göre. Üç tarafı dağlarla çevrili Kabak Koyu’nda birçok kamp tesisi bulunuyor. Bu kamp tesislerinde elektrik, su ve duş gibi imkanlar mevcut.

Belirtmeden geçmeyelim: Bu bölgede belirlenen kamp alanları dışında kamp yapmak yasak. Ayrıca denize girmek isterseniz plaj çakıllı olduğu için yanınıza deniz ayakkabısı almanızı da öneririz.
2. Gökova / Muğla: Akyaka

Akyaka Orman Kampı, geniş alanı sayesinde yoğun turizm sezonunda dahi yer bulabileceğiniz bir adres. Çadır kampı ve karavan kampı yapılabilen bu kamp alanı Gökova Körfezi’ne bakıyor. Kamp alanında çamaşırhane, tuvalet, duş ve ücreti karşılığında elektrik kullanım imkanı da var.
3. Edremit / Balıkesir: Hızır Kamp Alanı
Kaz Dağlarında yürüyüş yapma ve nehirde yüzme keyfini tatmak için Hızır Kamp Alanı’nı tercih edebilirsiniz. Ancak unutmayın; Hızır Kamp Alanı’nda çadır konaklaması için rezervasyon gerekiyor ve tesis çadır temin etmiyor. Yani çadırınızı ve ihtiyaç duyacağınız diğer kamp malzemelerini yanınızda götürmeniz gerekiyor.
4. Bolu: Yedigöller Milli Parkı Kamp Alanı

İstanbul’a yakın kamp alanları içerisinde en çok tercih edilen yerlerden birisi Yedigöller Milli Parkı. Parkta belirlenmiş kamp alanlarında çadır kurup göle karşı uyanmanın zevkini yaşayabilirsiniz. Tabii ateş yakmak için saat 19.00’u beklemeniz gerekiyor. Ayrıca kamp alanında tuvalet var, ancak duş ve elektrik bulunmuyor.
5. Çamlıhemşin / Rize: Pokut Yaylası

“En güzel ücretsiz kamp alanları nerede?” sorusunun cevabını bulmak üzeresiniz: Pokut Yaylası. “Rüzgarlı vadi” anlamına gelen Pokut Yaylası, Karadeniz’in tabiatını doyasıya yaşamak için kamp kurabileceğiniz bir alan.

Pokut Yaylası’nda kamp tesisi mevcut değil. Tesis olmadığı için kamp malzemeleri satan bir yer de bulunmuyor. Yani kendi çadırınızı ve kamp ekipmanınızı yanınızda götürmeniz gerekiyor. Ayrıca dilerseniz ihtiyaçlarınızı Çamlıhemşin’den temin edip Pokut Yaylası’na geçebilirsiniz.
6. Fethiye / Muğla: Kelebekler Vadisi

Türkiye’de kamp yapılacak yerler denildiği zaman akla ilk olarak gelen çadır alanlarından birisi Kelebekler Vadisi. Sırtınızı kayalıklara verip muhteşem bir denize karşı kamp sandalyenize oturmanızdan daha iyi ne olabilir ki? Tabii Kelebekler Vadisi’ne ismini veren 80’e yakın kelebek türünü de unutmamak lazım.

Bahar mevsiminde bu görsel şöleni yaşamak adına Kelebekler Vadisi’ndeki kamp tesislerinden birinde konaklamak için planlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.
7. Şavşat / Artvin: Karagöl

Gelelim Türkiye’nin keşfedilmemiş kamp alanlarından birine: Karagöl Kamp Alanı. Sakin bir kamp yapmak ve doğa fotoğrafçılığı tutkusunu yaşamak için tercih edilebilecek en uygun yerlerden. Karagöl’de kamp yaptıktan sonra aynı bölgede bulunan Balık Gölü gibi diğer göllere de yürüyüş yaparak ulaşabilirsiniz.
8. Yeşilova / Burdur: Salda Gölü

“Türkiye’nin Maldivleri” yakıştırmasını duymayanınız yoktur. Türkiye’nin en derin göllerinden olan Salda, muhteşem kayaç yapısı ve beyazımsı rengi ile büyülüyor. Salda Gölü aynı zamanda keyifli bir çadır kamp alanı. Öyle ki son dönemin en popüler kamp önerileri arasında kendine yer buluyor.

Üstelik Salda Gölü’nün çevresinde kamp yerleri de mevcut. Kafe ve restoranlar bulunduğu için de yiyecek neredeyse tüm ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.