Bembeyaz Bir Düş: Dünyada Kış Mevsiminin Rüya Gibi Yaşandığı 5 Yer

2017-12-27

Bembeyaz Bir Düş: Dünyada Kış Mevsiminin Rüya Gibi Yaşandığı 5 Yer

Kış mevsiminin belki de en keyifli detaylarındandır kar. Her yerin beyazla kaplandığı ve beyazın verdiği huzurla buluştuğunuz o anlarda, düşen kar tanelerine mutlulukla şahitlik edersiniz. Kar, her şehirde çekici manzaraların oluşmasını sağlasa da bazı lokasyonlar var ki karsız düşünülemiyor. Buraların adı anıldığında, aklınıza ilk olarak nefes kesici kar manzaraları geliyor. Şimdi hazırsanız, kışın gidilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken, kış mevsiminin rüya gibi yaşandığı yerlerle tanışma vakti.

Bavyera Alpleri - Almanya

Almanya ile Avusturya sınırında boylu boyunca uzanan Bavyera Alpleri, ziyaretçilerine yılın 360 günü farklı manzaralar sunan, çok renkli bir lokasyon. Kış ayları geldiğinde ise buradaki tüm renkler beyaza dönüyor ve adeta doğanın kalbinde bir Alman masalı yaşanıyor. Buraya ulaşmak isteyenler, genellikle Münih kentinden hareket ediyor ve bölgenin büyük bir kısmında, tahmin edeceğiniz üzere kayak merkezleri ve yürüyüş alanları yer alıyor. Yine aynı bölgede yer alan Berchtesgaden Milli Parkı, bu nefes kesen doğanın kalbine inmenize izin veriyor. Doğayla fazla içli dışlı olmak istemeyenler içinse şehir merkezleri yalnızca birkaç kilometre ötede, ancak burada o kadar muhteşem bir dağ manzarası var ki ona karşı koymak imkansız.

Laponya - Finlandiya

Finlandiya’nın en geniş bölgelerinden bir olan Laponya, ülkenin kuzeyinde, kuzey ışıklarınınsa kalbinde yer alıyor. Aynı zamanda Kuzey Kutup Dairesi’nin içerisinde yer alan bu bölge, gece yarısı güneşi ve kuzey ışıklarıyla ünlü. Dünyanın herhangi bir noktasında kolay kolay karşılaşamayacağınız bu doğa olaylarına bir de güzeller güzeli ren geyikleri eklenince, kışı keşfetmek için daha güzel bir rüya düşünülemiyor.

Tahoe Gölü - ABD

Kış mevsiminin masal gibi yaşandığı bir diğer nokta da Tahoe Gölü. Muhteşem doğasının yanı sıra, neredeyse tüm kış aktivitelerine yönelik etkinliklerin sunulduğu bölgede, alışık olunan “kış tatili” atmosferinden çok, doğanın sessizliğini ve büyüleyici manzarasını sunuyor. Geniş çam ağaçları ve yeşilin tüm tonları üzerinde uzanan bembeyaz karlarıyla Tahoe Gölü, unutulmaz bir kış yaşatıyor.

Prag - Çek Cumhuriyeti

Karlı tepeleri ve rüzgarlı sokaklarıyla başlı başına bir rüya olan Prag, kış dendiğinde akıllara gelen ilk şehirlerden. Karın bastırmasıyla birlikte daha göz alıcı bir görünüm kazanan şehir, mimarisinin yanı sıra, onu her anlamda bütünleyen ve en az mimarisi kadar canlı olan peyzajı ile de  ziyaretçilerin beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. Soğuk rüzgarlarla titreşen gazlı sokak lambaları ise adeta zamanda yolculuğa bir davet.

 

Norveç Fiyortları - Norveç

Norveç’in güzel ve minik kasabası Bergen’den giriş yapılan bu fiyortlar, aynı zamanda Norveç’in simgesi olarak da biliniyor. Fiyortların zirvesindeki göz alıcı manzara, eteklere inildiğinde kendini şirin kasabalara bırakıyor. Oldukça geniş bir alana yayılan ve yılın büyük bir bölümü karla kaplı kalan fiyortlar, yer yer mavinin bin bir tonunu sunan devasa şelaleler ile buluşarak kış mevsiminin kendine has tüm tonlarını bir araya getiriyor.

*Kapak görselinde Laponya’ya yer verilmiştir.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.