Burada Yaşayanlar Çok Şanslı: Dünyanın En Muhteşem Ağaç Evleri

2016-12-31

Burada Yaşayanlar Çok Şanslı: Dünyanın En Muhteşem Ağaç Evleri

Olgun ağaçların arasında, doğanın huzur verici cıvıltıları ve hışırtıları eşliğinde gecelemeyi sağlayan ağaç evler; ahşap malzemeyle yapılan, yaşam, oyun, iş ya da geçici konaklama için kullanılan yapılara verilmiş isim. Ağaç ev yapımında, çelik gibi metallerden üretilmiş parçalar ve cam materyaller de tercih edilebilir ama bir ağaç evin öncelikle hafif ve ergonomik olması gerekir. Çelik parçalar, ahşap evin taşıma kapasitesini arttırma amacıyla kullanılabilir. Tabii ahşap eve yapımında tercih edilen tüm malzemelerin geri dönüştürebilir ve doğada kaybolan cinste olması da beklenir.

“Ağaç ev nasıl yapılır?” sorusuna verilmiş en başarılı cevapları merak ediyorsanız dünyanın en güzel ağaç evlerine bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Yetenekli tasarımcıların ve zanaatkarların elleriyle gerçeğe dönüştürülmüş ağaç ev projeleri, kendiniz ya da sevdikleriniz için bir ağaç ev yapmayı planlıyorsanız size ilham kaynağı olacaklar.

1- Kuş Yuvası Ağaç Evi / İsveç

amazing-treehouses-11

Inredningsgruppen şirketi tarafından tasarlanan bu kütük ev, kuş yuvasından esinlenerek oluşturulmuş. Tree Hotel tarafından kiralanan ağaç, her ne kadar dışarından konforsuz gibi görünse de aslında içerisinde yüksek standartlarla konaklama olanaklarına sahip.

2- Sarı Ağaç Ev Restoranı / ABD

amazing-treehouses-15

Yeni Zelanda’nın Auckland şehrinde bulunan görkemli ahşap ev, 18 kişinin içinde yemek yiyebildiği bir restoran olarak kullanılıyor.

3- Uçaktan Ağaç Ev / Kosta Rika

amazing-treehouses-12

Joanne Usary, hurda bir Boeing 727 almış ve onu bir ağaç eve dönüştürmüş. Yaklaşık 30.000 $ masrafla oluşturulan evin kokpit bölümünde bir jakuzi bulunuyor. Joanne Usary, uçaktan dönüştürdüğü ağaç evinde 1995 yılından 1999’a kadar da bizzat kendisi yaşamış.

4- UFO Ağaç Evi / İsveç

amazing-treehouses-16

Yolunuz İsveç’e düşerse Kuş Yuvası Ağaç Evi’nin yakınlarında bulunan UFO Ağaç Evi’ni de görebilirsiniz. The Swedish Tree Hotel, bu yapılar gibi farklı konseptlerde ağaç evler yaparak ilginç bir konaklama deneyimi yaşamak isteyen tatilcilere farklı seçenekler sunuyor.

5- Takashi Kobayashi’nin Ağaç Evi / Japonya

amazing-treehouses-6

Takashi Kobayashi, bu ağaç evi insanla doğanın arasında süregelmekte olan ayrılık duygusunu yıkmak için tasarlamış.

6- Finca-Bellavista / Kosta Rika

Finca-Bellavista-b

Kosta Rika’nın yağmur ormanlarının içine inşa edilmiş bir ağaç ev kompleksi olan Finca-Bellavista, isterseniz birkaç gün konaklayabileceğiniz ya da parsel satın alarak kendi ağaç evinizi yapabileceğiniz bir komite.

7- Northofagus / Şili Patangonyası

Nothofagus-a

Şili Patagonyası’nda bulunan Northofagus Ağaç Evi, koruma altına alınmış Hulio Hulio bölgesinde, ağaçların üzerine inşa edilmiş bir otel.

8- Monbazillac / Fransa

Monbazillac-a

Monbazillac Ağaç Evi, Fransa’nın Aquitaine bölgesinde, şato görümünde inşa edilmiş bir yapı. İçi de dışı gibi lüks ve konfor gözetilerek döşenmiş ağaç ev, Airbnb üzerinden kiralanabiliyor.

9- Free Spirits Spheres / Britanya Kolumbiyası - Kanada

free-spirit-spheres

Britanya Kolumbiyası’nda bulunan Qualicum Plajı yakınındaki ağaçlık alanlara inşa edilmiş Free Spirits Spheres, doğal yaşamın içinde keyifli bir tatil deneyimi yaşamak isteyen maceraperestler tarafından tercih ediliyor.

10- Başkan’ın Ağaç Evi / ABD

Usa-treehouse-a

Tennessee eyaletinde bulundan otel, 80’den fazla odaya sahip. Orijinal ismi The Minister’s Treehouse olan devasa ağaç evin yapımına 1993 yılında başlanmış ve ev günümüzde genişletilmeye devam ediyor.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.