Çocuğunuzu Doğa ile Tanıştırabileceğiniz 5 Mekan

2020-06-08

Çocuğunuzu Doğa ile Tanıştırabileceğiniz 5 Mekan

Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmek ve doğanın oluşturduğu güzel duyguları ailece hissedebilmek için doğayla buluşabileceğiniz yerleri araştırıyor olabilirsiniz. O halde hemen size yardımcı olalım! İşte, çocuğunuzu doğa ile tanıştırmanızı sağlayacak ve İstanbul’da çocukla gidilebilecek yerler:

1. Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Ataşehir
İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan ve 2002 yılında açılmış olan Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı, alanı otoyolun ayırması nedeniyle sekiz bölümden oluşuyor. “Ada” adı verilen bu bölümlerde farklı coğrafyalardan farklı bitkiler bulunuyor. Üstelik çocuğunuzla birlikte gidebileceğiniz bu botanik bahçesinin sunduğu şey sadece doğanın huzuru değil! Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde hem çocuklara hem de yetişkinlere özel atölye çalışmaları da gerçekleştiriliyor!

2. Atatürk Arboretumu, Sarıyer
İstanbul ve tabiatla buluşma alanı denildiğinde akıllara ilk gelen yerlerden biri hiç kuşkusuz ki Atatürk Arboretumu! Girişin ücrete tabi olduğu bu alan sadece çocuklarınızın değil, her yaş grubundan insanın mutluluk duyacağı bir nokta!

3. İstanbul Akvaryum, Florya
Dünyanın en büyük tematik akvaryumlarından biri olan İstanbul Akvaryum, çocuğunuzun binlerce deniz canlısıyla unutulmaz bir gün geçirmesini sağlıyor. İstanbul’un çocukla gezilmesi gereken yerleri arasında yer alan bu tema parkı gezebilir ve hatta pek çok etkinlik ve aktiviteye de katılabilirsiniz.

4. İstanbul Kelebek Çiftliği, Beykoz
Doğal bir ortamda kelebeğin tüm yaşam döngüsüne şahit olacağınız bir alan İstanbul Kelebek Çiftliği! Doğayla iç içe muhteşem bir gün geçirebileceğiniz bu alanda yüzlerce kelebekle buluşmanın yanı sıra ördek gibi canlıların da size eşlik ettiğini görmeniz mümkün!

5. Forestanbul Macera Parkı, Çekmeköy
Ülkemizin orman içinde yer alan en büyük macera parkı olan Forestanbul, çocuklarınızın bol oksijenli bir alanda eğlenceli vakit geçirmesini sağlayan bir mekan! Yüksek ip parkurundan tırmanma duvarına, hatta zipline’a kadar farklı etkinliklerin bulunduğu bu eğlence parkında siz de restoranda zaman geçirip yeşilin tadını çıkarabilirsiniz!

Doğa ile Buluşmak İçin Hafta Sonunu Beklemeye Gerek Yok
Doğanın sunduğu o müthiş enerjiyi çocuğunuzun da hissetmesi, ağaçların arasında koşup bütün enerjisini atması, hatta doğayı keşfedebilmesi için hafta sonu planları mı yapıyorsunuz? Oysa doğayla çevrili bir konut projesi sayesinde yaşam alanınızı doğa ile buluşturmanız mümkün!

Ormanın yanı başında bulunan ÇamlıYaka Konakları, doğayı tarihi bir doku ile buluşturan Cer İstanbul… Bahçe katında çocuğunuzla eğlenceli bir kamp yaparken doğayla iç içe yaşamanın ne kadar mükemmel olduğunu bir kez daha anlamanızı sağlayacak projelerimiz için web sitelerimize göz atabilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.