Dünyanın En İlginç 5 Oteli

2018-05-16

Dünyanın En İlginç 5 Oteli

Farklı yerler görmek ve yeni kültürleri keşfetmek, çoğu insanın hayali. İster yurt içi ister yurt dışı olsun bu hayali gerçekleştirmek için yaptığınız seyahatlerin özel olması adına en küçük ayrıntıyı bile düşündüğünüzü biliyoruz. Örneğin yola çıkmadan önce gezip göreceğiniz yerleri planlıyor, şehir içi ulaşım hakkında size yardımcı olabilecek tüm detayları öğreniyorsunuz. Peki ya konaklama? Yapacağınız tatilin daha özel olmasında konaklayacağınız otelin payı da büyük. Şimdi, sizi dünyanın en ilginç otelleri ile tanıştıralım, ilginç oteller ve özellikleri hakkında bilgi verelim!

1. Capsule Value Kanda - Tokyo, Japonya
Kendinizi bilim kurgu filmlerindeymişsiniz gibi hissetmenizi sağlayacak bir otel Capsule Value Kanda. Çünkü burada büyük odalar yerine sadece amacı konaklama olanlar için kapsül odalar mevcut. Evet, ayağa kalkacak alanın bile bulunmadığını düşünürseniz aradığınız konforu belki dünyanın en sıra dışı otelleri arasında yer alan bu otelde bulamayacaksınız, ama ilginç bir deneyim yaşayacağınız kesin!

2. V8 Hotel - Böblingen, Almanya
Otomobillere karşı ilginiz varsa ve özellikle klasik otomobillere karşı hayranlık besliyorsanız V8 Hotel, güzel bir tatil için muhteşem bir seçenek olabilir. Otomobil konseptinden yola çıkılarak dekore edilen bu otelde yataklar ve koltuklar bile dikkat çeken otomobillerden yapılmış. Diğer bir deyişle V8 Hotel’e bir sergi ya da galeri demek de mümkün.

3. Null Stern Hotel - Gonten, İsviçre
Otel dendiğinde aklınıza, içerisinde odaları olan bir yapı geliyor, değil mi? İsviçre’deki Alp Dağlarında konumlandırılmış Null Stern Hotel ise zihninizde oluşan bu görüntüyü yok edebilecek kadar ilginç bir konaklama seçeneği. Açık havada bir konaklama deneyimi sunan bu otelde sadece bir yatak bulunuyor. Duvarsız olan bu odaya en yakın tuvalet ise 5 dakika uzaklıkta. Doğa ile iç içe olmak isteyenler için dikkate alınması gereken bir alternatif!

4. ICEHOTEL - Jukkasjärvi, İsveç
İsveç’e gitmeyi düşünüyor ve ülkede kış mevsimini hakkıyla yaşamak istiyorsanız ICEHOTEL bu isteğinizi yerine getirebilecek bir otel. Her yıl buz ve karlarla yeniden inşa edilen bu otelde, koltuklar ve hatta yataklar bile buzdan! Otelin sıcaklığı ise -5°C ila -7°C arasında değişiklik gösteriyor. Bu nedenle bir sanat eseri olarak görülebilecek olan bu otelde uyumak için uyku tulumları kullanılıyor.

5. Casa dell’Arte - Bodrum, Türkiye
Dünyanın sıra dışı otelleri arasında Türkiye’den de bir mekan bulunuyor. Yıllarca sanat eseri ve antika toplayan bir ailenin 12 odalı bir evi, sanat müzesi gibi dekore edip butik otele dönüştürmesiyle doğan Casa dell’Arte’nin odalarında, lobisinde, havuz kenarında kısacası her noktasında özel eserlerle karşılaşmanız mümkün. Times Magazine’in “En İyi 100 Yaz Oteli” listesinde de yer alan Casa dell’Arte’nin yanında aynı konsept ile oluşturulmuş, aile tatiline uygun ve çocuklarınızın aktivitelerle güzel zaman geçirebileceği Casa Hermanas adında bir butik otel daha yer alıyor.

*Kapak görselinde ICEHOTEL’e yer verilmiştir.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.