2020-03-27

Dünyanın En Ünlü Kayak Noktaları

Skier skiing downhill during sunny day in high mountains

Bu sene bir değişikliğe imza atın ve kış ayları için tatil planı yapın. Deniz, kum ve güneş üçlüsü rutininden sıyrılarak hem yeni deneyimler yaşayabilir hem de yaz aylarının turist yoğunluğundan kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? Mükemmel bir kış tatili için önce en popüler kayak merkezleri arasından seçiminizi yapın. Geriye dolu dolu geçen bir tatil ve kış güneşi ile canlanan fotoğraflar kalsın. İşte, dünyanın en iyi kayak merkezleri:

  • Avusturya - St. Anton

Avrupa’nın en karlı noktalarından biri ile tanışmaya hazır olun: Avusturya’nın Alberg bölgesinde yani Alplerde bulunan St. Anton Kayak Merkezi. 305 km uzunluğa varan pistleri bulunan St. Anton’da çok sayıda zorlu parkur var. Ayrıca 200 km’lik parkur dışı kayak güzergahları da bulunuyor. Ancak parkur dışı güzergahlarda güvenlik için rehber eşliğinde kaymanızı tavsiye ederiz.

St. Anton’un popüler bir kayak noktası olmasını sağlayan bir özelliği de eğlence kültürü. Gündüz kayak ile başlayan tatil keyfinizi akşam eğlenerek devam ettirebilirsiniz.

  • İsviçre - Les 4 Vallees

Kayak ve snowboard tutkunlarının favori kayak noktalarından birisi de Les 4 Vallees’tir. Bölgenin Les 4 Vallees yani “dört vadi” ismini almasının sebebi, gerçekten dört vadi üzerine kurulu olmasıdır. Bu dört vadide 8 adet kayak merkezi vardır. Aralık ve Nisan ayları arasında ideal kar kalınlığına sahip olan bu kayak merkezlerinin toplam pist uzunluğu 410 km. Ailece kayak yapmak isteyenler için de pist ve konaklama seçenekleri bulunur.

  • Kanada - Mont Tremblant

Birçok kez Kuzey Amerika’nın en iyi kayak pisti seçilen Mont Tremblant’ta 94 adet parkur bulunuyor. 875 m yüksekliğe sahip Tremblant Dağı’nda yer alan merkezdeki parkurlar zorluk derecesine göre ayrılmış. Mont Tremblant Kayak Merkezi’nde kayak dışında atlı kızak gezisi ve buz tırmanışı gibi etkinliklere de katılabilirsiniz.

  • Bulgaristan - Bansko

Bansko, çok da uzun bir uçuş yapmadan yurt dışı kayak tatili yapmak isteyenler için ideal bir kayak noktası. 75 km uzunluğunda parkura sahip olan Bansko Kayak Merkezi’nde 18 adet kayak pisti bulunuyor. Bu pistler kayak deneyimi derecelerine göre ayrılmış. Aralık ve Nisan ayları arasında ideal kar yoğunluğuna sahip olan Bansko’ya gittiğinizde bölgenin geleneksel restoranlarında yemek yemeyi unutmayın.

  • İtalya - Cortina

Hem bir Avrupa kentinin dokusunu hissetmek hem de kayak tatili yapmak istiyorsanız Cortina tam size göre. Avrupa’nın en eski kayak noktalarından olan Cortina, üç ayrı kayak alanının üzerine kurulu. Tüm pistlerin toplam uzunluğu ise 400 km’den fazla. Gündüz Cortina’nın muhteşem manzaralı yamaçlarında kayak yapıp akşam Arnavut kaldırımlı şık sokaklarında yürüyüş yapabilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.