Dünyanın en yeşil 5 binası!

2016-12-13

Dünyanın en yeşil 5 binası!

Dünyanın hızla küresel ısınmanın etkisi altına girmesi, yeşil binalara olan ihtiyacı da artırıyor. Yeşil binalar gün ışığından daha çok yararlanılması, yağmur ve atık suyunu arıtarak tekrar kullanılması ve güneş enerjisiyle elektrik üretilmesi gibi birçok fayda sağlıyor.

İşte dünyaya büyük fayda sağlayan 5 yeşil bina…

Batışehir / Türkiye

Avrupa’nın “En İyi Karma Projesi” ödülünün sahibi olan Batışehir, “Yeşil Çatı” uygulamasıyla dikkat çekiyor. Bu uygulamayla yeşil alan kullanımının artırılması hedefleniyor. Diğer yandan projede yağmur suları arıtılarak yeşil alanların sulanmasında kullanılacak.

Konutlarına “A Sınıfı Enerji Kimlik Belgesi” verilen Batışehir projesinde binalar, birbirlerinin ışığını engellemeyecek bir yapıda tasarlandı. Böylece gün ışığından daha fazla faydalanılacak. Güneş ışığını maksimum oranda kullanması hedeflenen projede, elektriğinin bir kısmı ise kurulacak fotovoltaik panellerden elde edilecek.

10

Bullitt Center / Amerika Birleşik Devletleri

250 yıl ömür biçilen ve bu yönde inşa edilen Bullitt Center ABD’de de konumlanıyor. Bu 6 katlı ticari merkezde, yağmur ve atık suyunu işleyerek geri dönüştüren sistem de mevcut. Elektrik için ise fotovoltaik (güneş pili) paneller kullanılıyor.

The Change Initiative / Birleşik Arap Emirlikleri

2013 yılında “dünyanın en sürdürülebilir ticari binası” seçilen The Change Initiative dünyanın ve Dubai’nin en yeşil binaları arasında yer alıyor.

The Crystal Londra / İngiltere

İngiltere’de bulunan Siemens’in The Crystal yeşil binasında, akıllı aydınlatma sistemiyle tüm gün doğal ışık kullanılıyor. Elektrik için fotovoltaik (güneş pili) panellerin kullanıldığı binada, yağmur ve atık su arıtılarak yeşil alanlar sulanıyor.

ACROS Fukuoka Foundation Building / Japonya

Japonya Fukuoka’daki ACROS Fukuoka Foundation Building (ACROS Fukuoka Vakfı Binası) enerji tasarrufu doğal aydınlatmalarla sağlanıyor. Binada su drenaj sistemiyle atık suyu arıtılarak çevredeki yeşil alanlar sulanıyor.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.