2017-10-04

Dünyanın Masal Diyarlarını Aratmayan Yerleri

Şehrin kalabalığından sıyrılıp kasaba ve köylerde yaşamak günümüzde pek çok insanın hayali olmuş durumda. Bu hayalin nedenlerinden biri de doğa ile iç içe olma isteği. Peki; hayallerinizin çok ötesinde manzaralar sunan, doğayla olan bütünlüğüne hayran kalacağınız dünyanın en güzel yerlerine göz atmaya ne dersiniz? İşte, dünyanın en güzel köyleri ve kasabaları:

Bibury, İngiltere

bibury

Yüzyıllardır bir yerleşim birimi olan ve “İngiltere’nin en güzel köyü” olarak adlandırılan Bibury, yan yana dizilmiş taş evleriyle oldukça meşhur. Coln Nehri’nin geçtiği bu köy, hayallerinizdeki o masal dünyasıyla sizi buluşturmaya hazır. Nüfusu yaklaşık 700 olan Bibury, geçiminin büyük bölümünü ise turizmden sağlıyor.

Reine, Norveç

Reine

Norveç’in kuzeyinde yer alan Moskenesøya Adası’nda bulunan Reine’nin fotoğraflarına baktığınızda bile huzur bulabiliyorsunuz. Kış mevsiminde karlardan kendine taç yapan bu şirin köy, yaz aylarında ise yemyeşil bir diyar oluyor. Küçük bir balıkçı köyü olan Reine, size yeryüzünün ne kadar büyüleyici olduğunu kanıtlar nitelikte.

Kapadokya, Türkiye

kapadokya

Dünyanın görülmesi gereken yerleri arasında olan bir bölge de ülkemizde bulunuyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan yani güzelliği tescilli olan Kapadokya, dağların püskürttüğü lavların zamanla aşınması sonucunda oluşmuş bir doğa harikası. Kapadokya’ya gittiğinizde, dünyanın en stil sahibi otelleri arasında bulunan mağara otellerde konaklayabilir ve bölgenin tadını çıkarabilirsiniz.

Shirakawa-go, Japonya

Shirakawa-go

Dağların eteğine kurulmuş küçük bir köy olan Shirakawa-go, kar yağışı miktarının dünyada en yüksek olduğu noktalardan biri. Bu durum, kış aylarında, karla kaplanmış Japon evlerine sahip bir köyle buluşmanızı ve kendinizi harikalar diyarında hissetmenizi sağlıyor. Yaz aylarında çevresinde bulunan dağlardan aldığı güçle yemyeşil olan bu Japon köyü, Honshu Adası’nda bulunuyor.

Hallstatt, Avusturya

Hallstatt

Hallstatter Gölü kıyısında bulunan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Hallstatt’ın tarihi, milattan önceki yıllara kadar dayanıyor. Bu da Hallstatt’ın muhteşem manzarasının değerinin yüzyıllar öncesinde bile bilindiğini kanıtlıyor. Her mevsim güzel olan Hallstatt’a ulaşımın kolay olması da pek çok turist tarafından keşfedilmesine olanak veriyor.

Siz de böyle muhteşem manzaralarla bir araya gelmek ve doğayla iç içe olmak istiyorsunuz, biliyoruz. Peki, Sadabad Deresi’nin harika manzarasına ne dersiniz? Ege Yapı’nın yeni projesi Kordon İstanbul’da doğanın tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Kordon İstanbul hakkında ayrıntılı bilgiler www.kordonistanbul.com adresinde sizi bekliyor.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.