Dünyanın Tarihi 5 Kafesi

2018-03-10

Dünyanın Tarihi 5 Kafesi

Tanımak istediğiniz kültürler, o kültürlerden doğan mimari yapılar ve eserler, tanışacağınız yepyeni insanlar… Gezip görme isteğini körükleyen, bizi keşfetmeye iten nedenler içerisinde en ön plana çıkan maddeler belki de bunlar. Sadece görmek değil, gittiğimiz şehirlerin geçmişlerini tanımak ve bugünleriyle harmanlamak istiyoruz. Eğer siz de geçmişi yansıtan bir atmosferde bugünü yaşamak istiyorsanız bu yazı size göre! Dünyanın tarihi 5 kafesini keşfe çıkıyoruz!

1. Queen’s Lane Coffee House – Oxford, İngiltere
Avrupa’da hizmet veren en eski kahve dükkânı olarak bilinen Queen’s Lane Coffee House, 1654 yılından beri misafirlerini ağırlıyor. Oxford’da küçücük bir mekân olan bu kafe, kahvelerin yanı sıra lezzetli tatlılar ve sandviçler de yapıyor.
2

2. Café Le Procope – Paris, Fransa
Bu kafe, adeta Paris’in yaşayan tarihi… 1686 yılından beri hizmet veren Café Le Procope, Paris’in en eski kafesi olarak biliniyor. Ayrıca bu mekânda yemek servisi de yapılıyor. Fon perdeleriyle sizi karşılayan bu kafe-restoranın duvarları tablolarla süslü ve geçmişin izlerini dekorasyon detaylarında görmek mümkün.
3

3. Florian – Venedik, İtalya
1720 yılında açılan ve Avrupa’nın ilk kafelerinden biri olan Florian, San Marco Meydanı’nda bulunuyor. Canlı müzik yapılan kafede iç mekânda ya da dışarıda oturup Venedik’in tadını çıkarabiliyorsunuz. Bu arada kafenin, parfümden içeceğe kadar geniş bir hediyelik eşya yelpazesi olduğunu da belirtelim.
4

4. Ruszwurm – Budapeşte, Macaristan
1827 yılında kurulan ve Macaristan’ın başkenti Budapeşte’nin en eski kafesi olarak bilinen Ruszwurm, birbirinden lezzetli pasta ve tatlıları ziyaretçilerine sunuyor. Dekorasyonunda bile köklü değişikliklere gitmeyen Ruszwurm, Budapeşte’de sizi geçmişe götürebilecek bir mekân.
5

5. Confeitaria Nacional – Lizbon, Portekiz
1829 yılında kurulan ve Portekiz Kraliyet Ailesi’ne hizmet veren şekerleme dükkânı olan Confeitaria Nacional, Lizbon’un en ünlü kafesi. Bolo Rei tatlısıyla ünlü olan ve Portekiz mutfağının seçkin lezzetlerini bulabileceğiniz bu mekânın üst katında öğle yemeği servisi de yapılıyor.
6

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.