2017-09-11

Evdeki Eski Eşyalar Nasıl Değerlendirilir?

Evdeki eskimiş çoğu eşyanın artık kullanılamaz olduğunu, işe yaramadığını ve boşuna yer kapladığını düşünürüz. Oysa evdeki eski eşyaları atmak en son seçeneğimiz olmalı, çünkü eski eşyalardan yeni şeyler yapmak mümkün! Zaman ayırdığınız takdirde eski bir eşyayı farklı amaçlarla kullanmaya hazır hale getirebilir, diğer bir deyişle geri dönüşüm yapabilirsiniz. Siz de evdeki eski eşyaları değerlendirmek istiyor ve “Evdeki eski eşyalarla neler yapılır?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız bu yazı tam size göre! İşte, her evde atılması düşünülen eşyaları değerlendirmek için yapabilecekleriniz:

Bardağı Bir Dekorasyon Ürününe Dönüştürün

Evde en çok kullandığımız eşyalardan biri olan bardaklar, bazen çok sıcak suyla temas ettiklerinde ya da düştüklerinde çatlayabilirler. Kırılmamış fakat kullanılamaz duruma gelmiş bu bardaklarla ev dekorasyonunuza renk katabilirsiniz. Tek ihtiyacınız ise renkli ojeler.

Öncelikle dekorasyonunuza uygun olabilecek birkaç oje rengi seçin ve bu ojeleri, içi suyla dolu olan küçük bir kaba az bir şekilde dökün. Ojelere bir kürdan yardımıyla biraz desen verdikten sonra çatlak olan bardağı ojelerin bulunduğu bu kabın içerisinde 5 saniye kadar bekletin. Bardağınızın alt ve üst kısımlarına bu işlemi uygulayıp kendi yaptığınız bir dekorasyon ürününe sahip olabilirsiniz. Dilerseniz oje fırçasıyla bardağın boş kalan yerlerine de desenler çizebilirsiniz. Ardından yepyeni bir görevi olan bu bardağın içerisine taşlar koyabilir ya da bu kalemlik olarak kullanabilirsiniz.

Eski T-Shirt’ler Çanta Olsun

Artık küçük gelen t-shirt’lerinizi atmak yerine yazın kullanabileceğiniz bez çantalar yapabilirsiniz. T-shirt’ten çanta yapmak oldukça kolay. Yani kullanmadığınız her t-shirt sizin için yeni bir çanta olabilir.

Öncelikle t-shirt’ü ters çevirin ve kol kısımlarını sıfır kol olacak şekilde kesin. Yaka kısmını da yuvarlak bir şekilde kestikten sonra t-shirt’ün alt kısmını püskül püskül olacak şekilde yaklaşık 10 cm uzunluğunda kesin. Püsküllere düğüm atın ve düğüm attığınız her püskülü bir yandakine bağlayın. Böylece bir eşyanızın yeni çantanızdan düşme ihtimali olmayacaktır. Ardından oluşturduğunuz çantayı, t-shirt’ün ön kısmı görünecek şekilde çevirin. Tebrikler, çantanız hazır!

Kışlık Patikleriniz Eski Kazaklarınızdan Olsun

Giydiğiniz kazaklardan ev botu yapma zamanı! İhtiyacınız olan şeyler ise makas, iğne, iplik ve tabii ki kazak.Kazağın kol kısmını ayağınıza geçirin ve ev botunuzun olmasını istediğiniz boya karar verip kolları bu boyda kesin. Ardından ayağınızın ölçüsünü kazağın üstüne çıkarın ve her bölgeden 2 parmak fazla ölçü alarak kesin. Parçaları birleştirin ve kalın, uygun renk bir iplikle dikin. Ev botunuzun kaymaması için tabana çizgi şeklinde silikon da sıkabilirsiniz.

Merdivenden Şık Bir Kitaplık Yapın

Evde kullanmadığınız bir ahşap merdiven var, ne zamandan beri bir köşede duruyor ama onunla ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Bir kitaplık yapmaya ne dersiniz? Merdiveni yatay olarak duvarınıza monte edip kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz merdiveni boyayıp ev dekorasyonunuzla uyumlu hale de getirebilirsiniz. Üstelik bu geri dönüşümle ekolojik ev dekorasyonu modasını uygulayanlardan biri olmayı da başarırsınız.

 

 

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.