2019-07-30

Fotoğraf Makinelerinizi Hazırlayın: Dünyanın En İlginç Mağaraları

Binlerce tür bitki, muhteşem göller, denizler, manzaralar… Ama doğanın sundukları elbette bunlarla sınırlı değil. Doğa dediğimizde aklımıza gelen ilk oluşumlardan olmasa bile mağaraların da sıra dışa görünümleriyle bizi şaşırttıkları bir gerçek. Peki şimdi, dünyanın en ilginç mağaralarına doğru küçük bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

The Blue Grotto - Capri, İtalya
İtalya’da bir ada olan Capri’de bulunan The Blue Grotto, bölgeyi ziyaret eden turistlerin keşfetmesi gereken noktalardan biri. Mağaraya giren güneş ışığı sayesinde turkuaz renge bürünen denizde kayıklarla tur yapabiliyor ve bir doğa harikasıyla buluşmanın mutluluğunu yaşayabiliyorsunuz.

Eisriesenwelt Ice Cave - Werfen, Avusturya
Salzburg’a yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan Eisriesenwelt hem kireç taşı hem de buz mağarası. Yılda yaklaşık iki yüz bin kişiyi ağırlayan bu mağarayı doğa harikası olmasının yanı sıra tarihi bir alan olarak da kabul edebiliriz. Çünkü Eisriesenwelt’teki en eski buz parçası yaklaşık bin yıl önceden kalma!

Kaynak

Waitomo Glowworm Caves - Waitomo, Yeni Zelanda
Evet, Yeni Zelanda dünyanın bir diğer ucu; ama sadece bu mağarayı görmek için bile Yeni Zelanda’ya gitmeye değer! Waitomo Glowworm Caves’te, sadece bu coğrafyaya özgü bir canlı türü olan arachnocampa luminosa bulunuyor ve bu solucanlar mağaranın tavanlarını aydınlatıyorlar! LED şeritler gibi mavi ışıklar yayan solucanları ve mağarayı korumak için her gün belli sayıda ziyaretçiye izin veriliyor.

Škocjan Caves - Divača, Slovenya
1986 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dâhil edilen Škocjan Mağaraları, dünyanın en önemli yer altı mağaralarından biri olarak kabul ediliyor. Kendinizi bir bilim kurgu filminin içerisindeymiş gibi hissetmenizi sağlayacak Škocjan Mağaraları UNESCO’ya göre dünyanın en büyük, tarih öncesi çağlardan beri var olan yer altı kanyonlarından biri.

Altınbeşik Mağarası - Antalya, Türkiye
Eğer İtalya’da bulunan The Blue Grotto ilginizi çektiyse ama İtalya’ya gitme gibi bir durum söz konusu değilse o halde yurdumuzda da benzer bir mağara olduğunun haberini size verelim! Antalya’da bulunan ve Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise 3. en büyük yer altı gölüne sahip olan Altınbeşik Mağarası, yurdumuzun ne kadar güzel olduğunu bize bir kez daha kanıtlıyor.
*Kapak görselinde Waitomo Glowworm Caves’e yer verilmiştir.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.