Hayal Gücünün Ötesinde: Dünyanın En Sıra Dışı Evleri

2019-01-11

Hayal Gücünün Ötesinde: Dünyanın En Sıra Dışı Evleri

Nasıl bir eve sahip olmayı ya da nasıl bir evde yaşamayı hayal ediyorsunuz? Deniz manzaralı mı, doğa ile iç içe mi, yoksa iç tasarımı sade ama dışarıdan bakıldığında dikkat çekmeyi başaran bir yapı mı? Hayalinizdeki ev nasıl bilmiyoruz ama şimdi sıralayacağımız sıra dışı evler sizi şaşırtacak, bundan eminiz! İşte, dünyanın en sıra dışı tasarımlı evleri:

Cam Ev, Tokyo, Japonya
“Ev” dendiğinde elbette hepimizin aklına duvarlarla çevrili, mahremiyet sunan bir alan geliyor. Fakat Japonya’nın başkenti Tokyo’da inşa edilen ve en ilginç ev tasarımları arasında yer alan bu cam ev, bu tanımı değiştiriyor. Neredeyse tamamen cam ile inşa edilen bu şaşırtıcı ev, 914 metrekarelik bir alan sunuyor.

Keret House, Varşova, Polonya
Keret House’un yanından geçerken onu fark etmeyebilirsiniz bile, çünkü bu ev “dünyanın en dar evi” olarak nam salmış. İki binanın arasındaki küçük bir boşluğa inşa edilen bu evin en dar alanı 92 cm, en geniş alanı ise 152 cm! Evin içerisinde zor hareket etmenin yanı sıra bu evde yaşamanın zamanla biraz da sıkıcı olacağını söyleyebiliriz. Turistlerin ziyaretine de açılan bu ev, özellikle mimariye ilgisi olanların dikkatini çekiyor.

Şelale Ev, Pensilvanya, ABD
Dünyanın en sıra dışı evleri arasında elbette ki Şelale Ev’e de yer var! Yaşam alanının doğaya mükemmel şekilde taşınmasının örneği olan bu evi, en ilginç orman evlerinden biri olarak da sayabiliriz. Ev inşa etmek için yeterli alanın olmaması nedeniyle evin planını, içerisinden şelale geçecek şekilde çizen mimarlar, bu sayede dünyanın en ilginç evlerinden birine de imza atmışlar.

Taş Ev, Moreira do Rei, Portekiz
Taş Devri çizgi filminden esinlenerek inşa edilmiş olan ve Portekiz’de bulunan Taş Ev’in fotoğrafını ilk gördüğünüzde bu yaşam alanının gerçekte var olmadığını ve burasının Photoshop programı sayesinde oluşturulduğunu düşünebilirsiniz. Oysa bu ev gerçekten var! İki taş arasının oyulmasıyla oluşturulan bu ev, yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken noktalardan biri!

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.