İstanbul Yakınlarında Sonbaharı Yaşayabileceğiniz En Güzel 4 Yer

2021-01-31

İstanbul Yakınlarında Sonbaharı Yaşayabileceğiniz En Güzel 4 Yer

Sonbahar geldiğinde toprağı hissetmek, ağaçlara dokunmak ve sararmış yaprakları hissetmek ruhumuza iyi gelir. Özellikle İstanbul gibi kalabalık ve gürültülü bir şehirde yaşıyorsak yakın yerlere kaçmak ve doğa yürüyüşü yapmak daha fazla huzur verir.

Ayrıca salgınlar ya da doğal afetler gibi olağanüstü nedenlerden ötürü evlerimizde daha fazla zaman geçirmek zorunda kaldığımız dönemlerde, şehirden ve insanlardan uzaklaşmak zihnimizi boşaltmamıza da yardımcı olur.

Bu yazımızda sizi İstanbul'a yakın tatil ve yürüyüş yerlerine götüreceğiz ve sonbaharı doya doya yaşamanızı sağlayacağız. Haydi gelin, yola çıkalım.

Ağva: Romantik Bir Köy

İstanbul’un kuzeydoğusunda bulunan ve oldukça popüler bir bölge olan Ağva; Latincede “iki dere arasına kurulmuş köy” anlamına geliyor. Göksu ve Yeşilçay ırmaklarının arasına konumlanan bu romantik köy, Şile’ye bağlı.

Karadeniz’in kıyısında 3 km uzunluğunda göz alıcı bir kumsala da sahip olan bölge, bakir koyları ve doğal alanlarıyla dinginlik veriyor. Özellikle sonbahar zamanında bir başka güzel olan bölge, günübirlik ya da hafta sonu kaçamakları için hayli uygun.

Bölgedeki Kilimli Koyu'nu, Kurudere Şelalesi'ni, Saklı Göl'ü ve Ocaklı Kalesi'ni de mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Maşukiye: Doğa Harikası Bir Durak

Sonbaharda gidilecek yerler denilince Maşukiye akla ilk gelen duraklardan biridir. Kartepe'nin eteklerinde bulunan bölge, yerli ve yabancı turistlerin sıkça uğradığı güzergahlar arasında.

Doğal güzellikleri ile ilham veren bir güzergah olan Maşukiye, doğa ile bütünleşmek ve kafa dinlemek için de son derece uygun. Sapanca Gölü’ne de oldukça yakın bir konumda bulunan Maşukiye'de istediğiniz gibi doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz ve sonbaharın tadını çıkarabilirsiniz.

Kıyıköy: Baş Döndüren Balıkçı Kasabası

Kıyıköy; doğal güzellikleri ve panoramik manzaraları ile dikkat çeken bir balıkçı kasabası. Kırklareli sınırları içerisinde bulunan kasaba, Karaçam Ormanları ile de oldukça ünlü. Ormancılığın ve balıkçılığın temel geçim kaynağı olduğu Kıyıköy, bozulmamış dokusu ile ilham veren cinsten bir yer.

Tarihi yönden de etkileyici olan bölgede; Kıyıköy Kalesi ve Surları, Kıyıköy Liman Hamamı, Aya Nikola Manastırı ve Kıyıköy Mağarası görülmesi gereken yerler arasında sayılıyor.

Belgrad Ormanları: Sonbaharın Tüm Renkleri

İstanbul'un akciğeri sayılan Belgrad Ormanları, şehirden çok uzaklaşmadan sonbaharın tadını çıkarmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Yaklaşık 5.300 hektarlık bir alana yayılan bölge, özellikle sonbahar zamanında muhteşem bir güzelliğe sahip oluyor.

Sarıyer tarafında bulunan Belgrad Ormanları, bisiklet ve yürüyüş parkurları ile de doğaseverlerin ilgisini çekiyor. Ayrıca burası birçok hayvana da ev sahipliği yapıyor. Kısacası İstanbul içerisinde kalabalıktan ve gürültüden kaçmak için ideal bir köşe olan Belgrad Ormanları, sonbaharın tüm renkleri ile sizi bekliyor.

Peki, sonbaharın tüm güzelliğini çıkarabileceğiniz yapılar içerisinde yaşamaya ne dersiniz? Çam ormanlarının pozitif enerji veren tertemiz havasını içinize çekmek istiyorsanız Ege Yapı ÇamlıYaka Konakları’na göz atabilirsiniz.

Ege Yapı, şehir hayatının getirdiği gürültü ve kalabalık gibi zorlukları göz önünde bulunduruyor ve ferahlık veren yapılar tasarlıyor. ÇamlıYaka Konakları’nı da bu bakış açısı ile hayata geçiren Ege Yapı, doğayı istediğiniz gibi içinize çekebileceğiniz bir yaşam alanı tasarladı.

Özgürce yaşayabileceğiniz ÇamlıYaka Konakları size eşsiz bir huzur sunuyor.  Detaylı bilgi almak için Ege Yapı ÇamlıYaka Konakları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.